Wyprawka ucznia klasy pierwszej

Wyprawka ucznia klasy pierwszej

Prosimy o skompletowanie wyprawki do 6 września. Wszystko, co dzieci przynoszą powinno być podpisane imieniem i naz...

Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

W dniu 21 czerwca 2024 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji zakończenia roku szkolnego, w której oprócz uczniów,...

Uczniowie klas I-III rozpoczęli wakacje

Uczniowie klas I-III rozpoczęli wakacje

Uczniowie klas I-III w dniu 21 czerwca 2024 roku śpiewająco zakończyli 10 miesięcy nauki. W części artystycznej przedsta...

ZALETY SZKOŁY

Szkoła Podstawowa nr 10 im. Marii Konopnickiej jest szkołą z bogatymi tradycjami. Dba o wszechstronny rozwój wychowanków, zapewnia im bardzo dobre przygotowanie do kształcenia na dalszych etapach edukacji, rozwija ich zdolności i zainteresowania. Nauczyciele utrzymują stały kontakt z rodzicami, informując ich o postępach dzieci w nauce i zachowaniu. Uczniowie mają możliwość korzystania ze świetlicy szkolnej, stołówki i gabinetu stomatologa. Objęci są opieką pedagoga, psychologa, logopedy i pielęgniarki szkolnej.

Kadra pedagogiczna jest wszechstronnie wykształcona, przygotowana do udzielania wsparcia w nauce i rozwiązywania problemów wychowawczych. Uczniowie osiągają wysokie wyniki w egzaminach zewnętrznych. Dzięki różnorodnym zajęciom pozalekcyjnym (koło plastyczne, teatralne, taneczne i sportowe) rozwijają zdolności artystyczne, muzyczne i ogólną sprawność fizyczną, a za sprawą kursu arytmetyki mentalnej – Abakus Europe – doskonalą pamięć wizualną i słuchową, poprawiają koncentrację, ćwiczą samodzielność, twórcze myślenie oraz ulepszają proces myślowy.

Uczą się programowania, projektowania druków 3D, obsługi robotów i korzystania z wirtualnej rzeczywistości. Przeprowadzają doświadczenia naukowe i nabywają wiedzę poprzez eksperymentowanie w ramach funkcjonującego w szkole Klubu Młodych Odkrywców. Pod opieką wychowawców przygotowują uroczystości klasowe. Uczestniczą w spotkaniach z literatami, muzykami i przedstawicielami różnych zawodów, biorą udział w programach edukacyjnych, m.in.: „Erasmus+”, „Czytam sobie”, „Uniwersytet Dzieci”, „Dziecięcy Uniwersytet Ekonomiczny”, „Mały Medyk”, „eTwinning”, „Od grosika do złotówki”, „Stacja Galaxy”, „Ratujemy i Uczymy Ratować”; programach prozdrowotnych, m.in.: „Junior-Edu-Żywienie”, „Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu”, „Śniadanie daje moc”, „Porcja pozytywnej energii”, „Dziel się uśmiechem”, „Mamy kota na punkcie mleka”, „FAST Heroes”; programach ekologicznych: „Aktywna Szkoła z klimatem i zdrową atmosferą”, „Wygrajmy ze Smogiem”, „EkoEksperymentarium”, „Velvet. Piątka dla Natury”, „Program z Pandą”, „Drużyna Sir PET-ERA” oraz w różnorodnych innowacjach pedagogicznych. Wśród uczniów jest wielu laureatów konkursów ogólnopolskich, wojewódzkich i międzyszkolnych. Prace literackie dzieci zamieszczane są w ogólnopolskiej prasie, a prace plastyczne uzyskują liczne kwalifikacje do wystaw.

 

ROZWIJANIE ZAINTERESOWAŃ UCZNIÓW

Szczególną uwagę zwracamy na rozwijanie zainteresowań i zdolności wychowanków, za co otrzymaliśmy wyróżnienie przyznane przez Ministra Edukacji Narodowej i tym samym znaleźliśmy się wśród 50 szkół w Polsce nagrodzonych za podejmowanie nowatorskich działań w zakresie pracy z uczniami. Szczególnym osiągnięciem jest także uzyskanie tytułu „Szkoła Odkrywców Talentów”, „Szkoła innowacyjna”, „Szkoła Promująca Zdrowie”, „Szkoła Myślenia Pozytywnego”, „Złota Szkoła NBP” oraz „Lider Szkół Uczących Się”, będącego potwierdzeniem wysokiej jakości pracy szkoły. Dwukrotnie w 2016 i w 2019 roku zdobyliśmy tytuł laureata w konkursie Wielkopolska Szkoła Roku, który miał na celu wyróżnienie wielkopolskich szkół kształcących i wychowujących dzieci i młodzież, dających wsparcie dla rozwoju talentów i zainteresowań.

Realizujemy działania uznane przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty za innowacyjne. Są to dodatkowe lekcje programowania, arytmetyki mentalnej, koło teatralne, trening pamięci oraz tutoring, stanowiący formę wsparcia indywidualnego rozwoju osobowego i edukacyjnego uczniów. Stosujemy ocenianie kształtujące, które pomaga uczniom lepiej zrozumieć omawiane zagadnienia oraz pokonać trudności w nauce. Nauczyciele uczą twórczego podejścia do zdobywania wiedzy, czemu sprzyja realizowany przez nich program „Nauczyciel Uniwersytetu Dzieci”, LEGO Education i „Dziecko z Pasją”, w ramach którego odbywają się prelekcje, koncerty, pokazy i zajęcia rozwijające kreatywność dzieci. Oferta placówki cały czas się poszerza, a pracownicy chętnie podejmują się nowych wyzwań.

 

WYDARZENIA I UROCZYSTOŚCI

Inspirujemy naszych podopiecznych do prezentowania własnych uzdolnień, a także rozbudzamy ich wszechstronny rozwój, wrażliwość i zainteresowania naukowe. Cyklicznie organizujemy: Festiwal Filmów Obcojęzycznych, Literacką Grę Miejską, Szkolny Festiwal Nauki, Szkolny Festiwal Talentów, Ogólnopolski Konkurs Plastyczny im. Marii Konopnickiej, wojewódzki konkurs literacki i poetycki oraz miejskie konkursy recytatorskie, matematyczne i językowe. Dbamy o miłą atmosferę i rozrywkę, organizując dla dzieci Bajkową noc w świetlicy, Bal karnawałowy, Dzień Pluszowego Misia, Kolorowy Tydzień Zdrowia, Dzień Języków Obcych, Festyn z okazji Dnia Dziecka, Igrzyska Olimpijskie Edukacji Wczesnoszkolnej i wiele innych uroczystości związanych z obchodami  świąt państwowych i ważnych wydarzeń. Propagujemy działania prozdrowotne, realizujemy programy profilaktyczne „Szkoła Myślenia Pozytywnego”, „Apteczka pierwszej pomocy emocjonalnej”, „ISKRA Odporności”, „Fonolandia”, „Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo” i wiele innych.

 

AKTYWNOŚĆ SPOŁECZNA

Uczestniczymy w ogólnopolskich akcjach charytatywnych, rozwijając aktywność społeczną wychowanków: „Gorączka złota”, „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy”, „Góra Grosza”, „Przywróćmy dzieciom uśmiech”, „Szlachetna Paczka” itp. Organizujemy wyjazdy i wycieczki zagraniczne, współpracujemy ze szkołami z Portugalii, Finlandii, Niemiec, Włoch, Hiszpanii, Francji, Chorwacji oraz Ukrainy. Rozwijamy kompetencje językowe poprzez udział w programach Erasmus+, eTwinning i AIESEC oraz prowadzenie konwersacji ze studentami pochodzącymi z różnych rejonów świata. Rozwijamy samorządność uczniowską. Organizujemy obchody: Światowego Dnia Godności, Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka, Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka, Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień. W szkole działa: Grupa Wsparcia „Razem”, Grupa Szkolnych Mediatorów „Pogromcy konfliktów”, Samorząd Uczniowski, koła: PCK i CARITAS, Klub Wielkoducha, Klub Małego Ekologa, a także Uczniowski Klub Sportowy „Nike”. Nasi uczniowie osiągają znaczące sukcesy w zawodach lekkoatletycznych oraz piłce ręcznej, koszykowej, tenisie stołowym, pływaniu i aerobiku sportowym.

 

WYPOSAŻENIE I BEZPIECZEŃSTWO

Zapewniamy naukę w nowocześnie urządzonych salach lekcyjnych, bogato wyposażonych w najnowsze pomoce dydaktyczne, komputery, rzutniki multimedialne oraz tablice i monitory interaktywne. Teren wokół szkoły jest otoczony zielenią i stanowi wspaniałe miejsce zabaw dla dzieci. Szczególną uwagę zwracamy na bezpieczeństwo uczniów. W placówce funkcjonuje monitoring wizyjny. Dodatkowo w drzwiach wejściowych do budynku szkoły zamontowane są: wideodomofony, zamek elektromagnetyczny, a stały dyżur pełni pracownik agencji detektywistycznej i ochrony. Współpracujemy z rodzicami, umożliwiając im poprzez dziennik elektroniczny otrzymywanie informacji na temat postępów dzieci w nauce, organizowane są też stałe dyżury nauczycieli. Świetlica szkolna sprawuje opiekę w godzinach 6:30 - 17:00. Zapewniamy też opiekę uczniom klas IV – VI oczekującym po zajęciach na przyjazd rodziców.

 

 Zachęcamy do obejrzenia filmu promującego

http://www.sp10.kalisz.pl/images/film-sp10/SP-10.mp4

 

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

GOOGLE MAP

b literackib literackib literackib literackib literackib literacki

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowmodul prawy caritaspcknasz filmfestiwal film

 

informacje prezent podst

pytania do dzieci

pytania do dzieci

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Kaliski

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3