Sprzątanie Świata

Sprzątanie Świata

Po raz kolejny włączyliśmy się w akcję „Sprzątania Świata”. W piątek, 15 września 2023 roku, w ramach 30-tego jubileuszo...

Klasa 3a na Zawodziu

Klasa 3a na Zawodziu

We wtorek, 12 września 2023 roku, klasa 3a wraz z wychowawczynią panią Anną Gorzkiewicz wybrała się do Rezerwatu Archeol...

Klub Młodego Odkrywcy i „Odlotowa Dziesiątka”

Klub Młodego Odkrywcy i „Odlotowa Dziesiątka”

W poniedziałek, 11 września 2023 roku, odbyły się pierwsze zajęcia w ramach Klubu Młodego Odkrywcy, w czasie których ucz...

Zapraszamy do udziału w akcji czytelniczej BILET POWROTNY DO BIBLIOTEKI realizowanej pod patronatem czasopisma Biblioteka w Szkole. Powrót  uczniów z klas I-III do nauki stacjonarnej jest dobrą okazją do promowania mody na czytanie. Ponieważ nie chcemy dokładać domowych obowiązków, akcja ma być formą zabawy dla uczniów, do której zapraszamy także rodziców.

Zasady zabawy

Uczniowie otrzymają BILET POWROTNY DO BIBLIOTEKI, na którym znajdują się ikonki ilustrujące kategorie książek oraz objaśnienie symboli.

W zależności od wieku uczniów przyjmujemy następujące zasady:

  1. Uczniowie klas I wraz z rodzicami przypominają sobie książki, które czytali z różnych kategorii w okresie nauczania zdalnego i wykreślają ich symbole na bilecie (maksymalnie 5). Pozostałe niewykreślone ikonki kasuje nauczyciel bibliotekarz przy wypożyczaniu kolejnych książek. W ten sposób zachęcamy dzieci do czytania pozycji z różnych kategorii.
  2. Natomiast uczniowie klas II i III wykreślają z biletu samodzielnie przeczytane książki maksymalnie z 2 kategorii. Przy wypożyczaniu kolejnych nauczyciel bibliotekarz kasuje dziurkaczem (lub zaznacza w inny sposób) odpowiednie pola biletu. Jeżeli któreś ikonki pozostają nieskasowane, zachęcamy do wypożyczenia książek z danej kategorii.

Po skasowaniu całego biletu uczeń otrzyma dyplom uczestnika akcji.

Zachęcamy Państwa do przeczytania załączonego LISTU zapraszającego dzieci do udziału w akcji. Wskazuje bardzo konkretne zalety płynące z czytania dzieciom oraz z dziećmi, szczególnie w czasach pandemii.

Bibliotekarki szkolne
Agnieszka Kowalewska, Urszula Papierska

 

List do rodziców

 

Plakat 724x1024

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

GOOGLE MAP

b literackib literackib literackib literackib literackib literacki

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal film

 

informacje prezent podst

pytania do dzieci

pytania do dzieci

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3