Akcja Żonkile 2024

Akcja Żonkile 2024

19 kwietnia 1943 roku doszło do zbrojnego zrywu żydowskiej ludności Warszawy, skupionej przez niemieckich okupantów na t...

Konkurs „Poznaję szkoły – wybieram zawody”

Konkurs „Poznaję szkoły – wybieram zawody”

W piątek, 19 kwietnia 2024 roku, nastąpiło podsumowanie szkolnego konkursu zawodoznawczego POZNAJĘ SZKOŁY – WYBIERAM ZAW...

Lot na Marsa w świetlicy nr 1

Lot na Marsa w świetlicy nr 1

Dnia 18 kwietnia 2024 roku wychowankowie świetlicy nr 1 wraz z panią Dagmarą Stodulską wybrali się w kosmos. Podczas zaj...

Co kryje się w wodzie z okolicznych akwenów? Jakie możliwości otwiera technologia 3D? Jakie gwiazdozbiory wiszą nad naszymi głowami? Co to jest elektromagnetyzm i jak działa kamera termowizyjna? Szereg pytań, prawda?

Odpowiedź na te i inne, godne przyszłych naukowców pytania, znaleźli uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, którzy w dniu 9 czerwca 2017 roku uczestniczyli w III Festiwalu Nauki. W tym roku mieliśmy okazję współpracować z pracownikami Uniwersytetu Łódzkiego z Wydziału Chemii oraz Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej w ramach programu „Uniwersytet Zawsze Otwarty”.

Pokaz doświadczeń z fizyki obejmował zagadnienia elektromagnetyzmu i zasadę działania kamery termowizyjnej. Uczestniczyli  w nim gimnazjaliści oraz klasy IV, V i VI szkoły podstawowej. Uczniowie  klas trzecich gimnazjum mieli okazję zmierzyć się z pracownią chemiczną,  w której samodzielnie wykonywali badania doświadczalne, np. określali zanieczyszczenia znajdujące się w wodzie pochodzącej ze zbiorników wodnych Kalisza (m. in. badali wodę ze zbiornika Szałe).

Uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej przenieśli się do profesjonalnego Planetarium, gdzie podziwiali  gwiazdozbiory widoczne na rozgwieżdżonym letnim niebie. Najmłodsi członkowie szkolnej społeczności uczestniczyli w warsztatach rysunku 3D oraz w pokazie doświadczeń „Fizyka wokół Nas” prowadzonych przez nauczyciela fizyki, dr Pawła Sobczaka.

Podczas III Festiwalu Nauki wszyscy doskonale się bawili, a wydarzenie to stało się okazją do utrwalenia w ciekawej i innowacyjnej formie materiału programowego. Osobami odpowiedzialnymi za organizację wszystkich ww. atrakcji byli: pani Małgorzata Brzeziańska, pani Beata Gościniak i pan Jarosław Majewski. Wsparcia finansowego i pomocy w przygotowaniu festiwalu udzieliła pani Aleksandra Brelińska i Rada Rodziców.

Serdecznie dziękujemy i już dziś z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję naszego festiwalu!

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

GOOGLE MAP

b literackib literackib literackib literackib literackib literacki

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowmodul prawy caritaspcknasz filmfestiwal film

 

informacje prezent podst

pytania do dzieci

pytania do dzieci

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Kaliski

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3