Wyprawka ucznia klasy pierwszej

Wyprawka ucznia klasy pierwszej

Prosimy o skompletowanie wyprawki do 6 września. Wszystko, co dzieci przynoszą powinno być podpisane imieniem i naz...

Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

W dniu 21 czerwca 2024 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji zakończenia roku szkolnego, w której oprócz uczniów,...

Uczniowie klas I-III rozpoczęli wakacje

Uczniowie klas I-III rozpoczęli wakacje

Uczniowie klas I-III w dniu 21 czerwca 2024 roku śpiewająco zakończyli 10 miesięcy nauki. W części artystycznej przedsta...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

W sobotę 23 czerwca br. odbyła się III literacka gra miejska „Kaliszanie piszący – Ludzie pióra w prasie kaliskiej XIX w.", która stanowiła kontynuację rozpoczętego dwa lata temu cyklu gier miejskich dotyczących pisarzy związanych z naszym miastem. Uczniowie naszej szkoły współuczestniczyli w przygotowaniu każdej z gier. Podobnie było również w tym roku, bowiem gimnazjaliści przebrani za chochliki drukarskie udzielali graczom wskazówek niezbędnych do pokonania trasy. Każdy uczestnik musiał więc odnaleźć chochlika i spełnić jakąś jego prośbę. Dopiero wówczas otrzymywał kolejne zadanie. Było przy tym dużo śmiechu i zabawy.


W grze uczestniczyli także uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. A. Asnyka, którzy w strojach z epoki odgrywali role znanych pisarzy, autorów publikacji prasowych, drukarzy i wydawców kaliskich gazet z XIX wieku. Uczestnicy gry mieli za zadanie pokonać wyznaczoną trasę i przeprowadzić wywiady z ludźmi, których spotkali na kolejnych punktach.


W ogródku restauracji KTW w parku oczekiwali na uczestników gry – Adam Chodyński i Alfons Parczewski, w kawiarni Anabell na Głównym Rynku – Oswald Arno Hindemith i Józef Radwan. Po ulicy Zamkowej spacerowali serdeczni przyjaciele ze szkolnej ławy – Adam Asnyk i Stefan Giller. Nieopodal, w starej willi przy ul. Babinej 3, urządzony został salon Felicji Łączkowskiej, twórczyni tzw. „piątków literackich", których uczestniczki czytały na spotkaniach polskie książki, prowadziły związane z lekturą dyskusje, a niektóre z nich publikowały swoje teksty literackie i artykuły w miejscowej prasie. Pod domem, w którym niegdyś mieszkała – przy Placu Kilińskiego 4 – można było spotkać Marię Konopnicką.


W sobotnie popołudnie ulice miasta na dwie godziny zamieniły się w prawdziwą planszę do gry, a uczestnicy z zapałem rozwiązywali kolejne zadania. Wraz z uczniami naszej szkoły w grze uczestniczyła także Pani dyrektor, Beata Prus oraz Panie: Wioletta Janiszewska i Ewelina Majewska. Finał gry odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury w Kaliszu, gdzie w imieniu organizatorów, tj. Stowarzyszenia im. Haliny Sutarzewicz, nagrody uczestnikom wręczyli: Pani Elżbieta Stadtmüller oraz Pan Maciej Stadtmüller.


Polecamy udział w kolejnych grach miejskich!


Do zobaczenia na trasie!

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

GOOGLE MAP

b literackib literackib literackib literackib literackib literacki

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowmodul prawy caritaspcknasz filmfestiwal film

 

informacje prezent podst

pytania do dzieci

pytania do dzieci

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Kaliski

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3