Wyprawka ucznia klasy pierwszej

Wyprawka ucznia klasy pierwszej

Prosimy o skompletowanie wyprawki do 6 września. Wszystko, co dzieci przynoszą powinno być podpisane imieniem i naz...

Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

W dniu 21 czerwca 2024 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji zakończenia roku szkolnego, w której oprócz uczniów,...

Uczniowie klas I-III rozpoczęli wakacje

Uczniowie klas I-III rozpoczęli wakacje

Uczniowie klas I-III w dniu 21 czerwca 2024 roku śpiewająco zakończyli 10 miesięcy nauki. W części artystycznej przedsta...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

sus-pop-m

10 maja 2013 roku w naszej szkole odbył się panel koleżeński, tj. spotkanie przedstawicieli Szkół Uczących Się, podczas którego prezentowaliśmy dotychczasowe osiągnięcia w zakresie stosowania zróżnicowanych metod pracy oraz oceniania kształtującego. Uroczystość ta była jednocześnie podsumowaniem kilkuletniej pracy Zespołu Szkół Nr 7 w programie „Szkoła Ucząca Się" Centrum Edukacji Obywatelskiej. Ideą tego programu jest wspomaganie szkół w dążeniu do poprawy jakości poprzez planowanie i realizację działań zmierzających do udoskonalenia procesu nauczania i rozwijania w uczniach odpowiedzialności za uczenie się. Olbrzymią zaletą programu jest zaangażowanie całej społeczności szkolnej i rodziców we wspólne działania.
Już przed godziną 9.00 w szkole pojawiło się osiemnastu panelistów - przedstawicieli następujących placówek:

  • II Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Kaliszu
  • Gimnazjum im. Ewarysta Estkowskiego w Pakości
  • Publiczne Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II Spółdzielni Oświatowej w Ostrowie Wielkopolskim
  • Gimnazjum nr 9 im. Jana Pawła II w Kaliszu
  • Szkoła Podstawowa nr 7 im. Gen. Józefa Bema w Ostrowie Wielkopolskim
  • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Szczodrzykowie
  • Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach
  • Szkoła Podstawowa im. Błogosławionego ks. Jana Nepomucena Chrzana w Gostyczynie

W spotkaniu uczestniczyła także Pani Małgorzata Ostrowska - przedstawiciel Centrum Edukacji Obywatelskiej, która kierowała pracami panelistów.
Na początek nasi goście mieli okazję zapoznać się z raportem dokumentującym całość zrealizowanych działań, a następnie przyglądali się codziennej pracy nauczycieli i uczniów, uczestnicząc w następujących lekcjach:

SZKOŁA PODSTAWOWA:

-

język angielski

kl. 1b

p. Ewa Wrona

-

edukacja wczesnoszkolna

kl. 2b

p. Ewa Pszczoła

-

historia

kl. 4b

p. Wioletta Janiszewska

-

matematyka

kl. 5b

p. Jarosław Majewski

 

GIMNAZJUM:

-

język polski

kl. IB

p. Jakub Pokojowczyk

-

fizyka

kl. IIA

p. Paweł Sobczak

-

język polski

kl. IIC

p. Ewa Przetakiewicz

-

geografia

kl. IIC

p. Maciej Głowacki

-

język niemiecki

kl. IICD

p. Kamila Zając

-

wychowanie fizyczne

kl. IIID

p. Mateusz Różański

 

Kolejnym elementem wizyty był spacer po szkole, na który paneliści zostali zaproszeni przez uczniów. Gimnazjaliści samodzielnie oprowadzili gości i opowiadali o miejscach, które uznają za najlepszą wizytówkę naszej placówki. Dużym zaskoczeniem dla zwiedzających były nowocześnie wyposażone sale lekcyjne, brak podziału architektonicznego na szkołę podstawową i gimnazjum, pełna integracja dzieci w różnym wieku oraz miła „przedszkolna" atmosfera panująca w części przeznaczonej dla „zerówki". Wiele słów uznania padło także pod adresem Izby Tradycji, stanowiącej miejsce kultywowania pamięci o patronce szkoły.


Ważną częścią panelu były spotkania z przedstawicielami rodziców, nauczycieli i uczniów, podczas których paneliści mieli okazję poznać opinie wszystkich grup na temat udziału w programie SUS, realizacji poszczególnych celów oraz stosowania elementów oceniania kształtującego. Rozmowy dotyczyły także działań podejmowanych w szkole przez uczniów oraz rodziców.


Podsumowaniem dnia było uroczyste spotkanie w sali gimnastycznej, w którym uczestniczyli paneliści, zaproszeni goście oraz rodzice, nauczyciele i uczniowie. Rozpoczęło się ono od powitania przez Panią Dyrektor, Beatę Prus przybyłych osób: wiceprezydenta Miasta Kalisza - Pana Dariusza Grodzińskiego, wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej Kalisza - Pani Barbary Wrzesińskiej, naczelnika Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego - Pana Mariusza Witczaka, dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Poznaniu - Pana Aleksandra Ziobro, proboszcza Parafii pw. NMP - Księdza Roberta Lewandowskiego, prezesa Stowarzyszenia im. Haliny Sutarzewicz - Pani Elżbiety Stadtmüller, dyrektora Niepublicznego Przedszkola im. Marii Konopnickiej w Kaliszu – Pani Elżbiety Szczerek, przewodniczącej Rady Osiedla Zagorzynek – Pani Ilony Pietrzak oraz przewodniczącej Rady Rodziców – Pani Kingi Obały.


Następnie odbyła się prezentacja efektów działań realizowanych w ramach programu SUS, o wyborze których zdecydowali w 2010 roku nauczyciele, rodzice i uczniowie. Przedstawili je liderzy zespołów zadaniowych: pani Ewa Przetakiewicz i pan Jakub Pokojowczyk. Na podstawie przekazanych informacji moderator spotkania, pani Małgorzata Ostrowska poprowadziła dyskusję panelową umożliwiającą panelistom, nauczycielom, rodzicom i uczniom wyrażenie własnych opinii oraz wrażeń wyniesionych z obserwowanych lekcji i przeprowadzonych wywiadów. Wszystkie wypowiedzi osób zgromadzonych przy stole panelowym dotyczyły skuteczności pracy szkoły, dużego zaangażowania dyrekcji, nauczycieli i rodziców, a także aktywności uczniów i to nie tylko w czasie pracy na lekcji, ale również przy organizacji życia szkoły.


Przed ogłoszeniem przez panelistów swej decyzji, uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wystąpili w recitalu pt. „Ja nie chcę spać...", poświęconym twórczości Agnieszki Osieckiej, który wprowadził wszystkich zebranych w niezwykle wzruszający nastrój. Autorami scenariusza byli: pani Ewa Przetakiewicz i pan Jakub Pokojowczyk, a wokalno - muzyczną stroną uroczystości zajął się pan Wojciech Rektor. Wykonawcami piosenek były: Zosia Fryś (kl. 1a), Maja Pęchorzewska (kl. 6b), Martyna Włodarczyk (kl. IIB) oraz Anna Szydzisz (kl. IIIB). Wiersz pt. „Życie nie stawia pytań" recytowała Fiona Bukwa z klasy IIIB, natomiast wspomnienia o Agnieszce Osieckiej odczytały uczennice klasy IIC: Adrianna Bublicka, Dominika Zembko oraz Monika Gryczyńska. Aranżacją sceny zajęły się: pani Magdalena Magdańska oraz pani Agnieszka Kowalewska.


Po zakończeniu dyskusji panelowej oraz prezentacji talentów naszych uczniów, pani Małgorzata Ostrowska z Centrum Edukacji Obywatelskiej ogłosiła przyjętą jednogłośnie decyzję panelistów o przyznaniu szkole tytułu „Szkoły Uczącej Się" i uzyskaniu certyfikatu na lata 2013 - 2015. Dyrektor szkoły, pani Beata Prus wraz z panią Katarzyną Antczak – szkolnym rzecznikiem SUS, nauczycielami, rodzicami i uczniami odebrała z rąk moderatorki wyczekiwaną przez wszystkich susowską „blachę". Nie brakowało gratulacji, słów uznania oraz życzeń kolejnych sukcesów, które składali przybyli goście i uczestnicy panelu. Również pani Dyrektor, nauczyciele i uczniowie nie kryli ogromnego wzruszenia, jakie towarzyszyło im podczas wręczania tego szczególnego wyróżnienia, stanowiącego rodzaj certyfikatu jakości pracy szkoły, posiadanego tylko przez nieliczne placówki w kraju.

 

 

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

GOOGLE MAP

b literackib literackib literackib literackib literackib literacki

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowmodul prawy caritaspcknasz filmfestiwal film

 

informacje prezent podst

pytania do dzieci

pytania do dzieci

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Kaliski

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3