Wyprawka ucznia klasy pierwszej

Wyprawka ucznia klasy pierwszej

Prosimy o skompletowanie wyprawki do 6 września. Wszystko, co dzieci przynoszą powinno być podpisane imieniem i naz...

Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

W dniu 21 czerwca 2024 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji zakończenia roku szkolnego, w której oprócz uczniów,...

Uczniowie klas I-III rozpoczęli wakacje

Uczniowie klas I-III rozpoczęli wakacje

Uczniowie klas I-III w dniu 21 czerwca 2024 roku śpiewająco zakończyli 10 miesięcy nauki. W części artystycznej przedsta...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

W dniu 21 czerwca 2024 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji zakończenia roku szkolnego, w której oprócz uczniów, nauczycieli i rodziców wzięli także udział zaproszeni goście: wicedyrektor Delegatury w Kaliszu Kuratorium Oświaty w Poznaniu – pani Anna Piotrowska, przedstawiciel Stowarzyszenia im. Haliny Sutarzewicz, pani Elżbieta Stadtmüller oraz przedstawiciele Rady Rodziców – pani Dagmara Lipa, pani Beata Figaj i pan Tomasz Kasik.

Część artystyczną przygotowali ósmoklasiści, dla których była to okazja, aby podziękować swym nauczycielom za trud włożony w wychowanie oraz przygotowanie do dalszych etapów edukacji. Pani dyrektor Beata Prus pogratulowała wszystkim uzyskanych wyników, a do najstarszej młodzieży zwróciła się następującymi słowami: Żyjcie i róbcie wszystko tak, by być szczęśliwymi, a jednocześnie by nie krzywdzić innych. Niech w Waszym, za chwile dorosłym, życiu zawsze bliskie będzie przesłanie prof. Władysława Bartoszewskiego: „Warto być przyzwoitym”. Pamiętajcie o tym.

Wręczanie nagród rozpoczęto od wyróżnienia uczniów, którzy uzyskali najwyższą średnią ocen i wzorowe zachowanie.

W roku szk. 2023/2024  tytuł MISTRZA Szkoły Podstawowej nr 10 i średnią ocen 6,0 uzyskał:

 1. Michał Majman - kl. 7b

Do ZŁOTEJ DZIESIĄTKI należą w bieżącym roku szkolnym uczniowie, których średnia ocen wyniosła co najmniej 5,75.

 Klasy IV-VI

 1. Julia Wywijas - kl. 4a - 6,00
 2. Lena Gul - kl. 4b - 6,00
 3. Maria Piszczorowicz - kl. 4c - 6,00
 4. Julia Musidlak - kl. 5b - 6,00
 5. Małgorzata Rzepka - kl. 5b - 6,00
 6. Hanna Wojnicz - kl. 5b - 6,00
 7. Oskar Konstanciak - kl. 6a - 6,00
 8. Zofia Kosierb - kl. 6a - 6,00
 9. Julia Bielecka - kl. 6b - 6,00
 10. Julia Miklas - kl. 6b - 6,00
 11. Antoni Wiza - kl. 6b - 6,00

Klasy VII-VIII

 1. Milena Młynarczyk - kl. 7b - 5,79
 2. Maciej Niewiadomski - kl. 7b - 5,93
 3. Zuzanna Olszyna - kl. 7b - 5,75
 4. Małgorzata Przybyła - kl. 7b - 5,93
 5. Helena Krzykała - kl. 8a - 5,78

Nagrodzeni zostali także uczniowie ze średnią ocen co najmniej 4,75 i wzorowym lub bardzo dobrym zachowaniem. W tym roku takie właśnie wyróżnienia zdobyło 208 osób, czyli 70% wszystkich uczniów klas IV-VIII. Wzruszającym momentem było odebranie przez rodziców uczniów klasy VIII listów gratulacyjnych, które wraz z przewodniczącą Rady Rodziców wręczyła pani dyrektor.

Nagrody książkowe odebrali także uczniowie, którzy godnie reprezentowali szkołę w zawodach sportowych w latach 2019 – 2024:

 1. Julia Kempińska, kl. 8a
 2. Marcelina Łazik, kl. 8a
 3. Anna Piekarska, kl. 8a
 4. Julia  Trepka, kl. 8a
 5. Nikola Waszak, kl. 8a
 6. Bartosz Binek, kl. 8a
 7. Miłosz Piszczorowicz, kl. 8a
 8. Aleksander Rektor, kl. 8a
 9. Adam Rzempowski, kl. 8a

Pani dyrektor wręczyła również nauczycielom wychowania fizycznego czek na zakup sprzętu sportowego, jaki szkoła uzyskała w klasyfikacji prowadzonej przez Kaliski Szkolny Związek Sportowy na „NAJBARDZIEJ USPORTOWIONĄ SZKOŁĘ”. W kategorii: Igrzyska Dzieci zajęliśmy III miejsce, uzyskując tym samym nagrodę finansową w kwocie 1300 zł przyznaną przez Prezydenta Miasta Kalisza.

Podczas uroczystości pani dyrektor wraz z panią Dagmarą Lipą i panią Beatą Figaj wręczyły podziękowanie panu Tomaszowi Kasikowi za 17-letnią aktywną pracę na rzecz szkoły, pełnienie w latach 2017 – 2024 funkcji wiceprzewodniczącego Rady Rodziców oraz wspieranie działań edukacyjnych i sportowych.

Pożegnały także przechodzącą na emeryturę panią Wiolettę Janiszewską – nauczycielkę historii, która po 37 latach pracy dydaktyczno-wychowawczej, w tym 24 spędzonych w „Dziesiątce”, rozstawała się ze szkołą. Oprócz kwiatów i upominków była też muzyczna dedykacja od uczniów. Pani Wioletta nie kryła swojego wzruszenia, podobnie jak uczniowie klasy 4a, której była wychowawczynią.

Na zakończenie ósmoklasiści złożyli na sztandar szkoły uroczyste ślubowanie, przyrzekając dbać o honor szkoły oraz z godnością nosić miano jej wychowanka. Otrzymali także „Złotą Konopnicką” – znaczek z mosiądzu patynowanego, który będzie pamiątką chwil spędzonych w kaliskiej „Dziesiątce” na Zagorzynku.

Wszystkim uczniom oraz nauczycielom życzymy spokojnych, bezpiecznych i pełnych niezapomnianych wrażeń wakacji!!

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

GOOGLE MAP

b literackib literackib literackib literackib literackib literacki

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowmodul prawy caritaspcknasz filmfestiwal film

 

informacje prezent podst

pytania do dzieci

pytania do dzieci

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Kaliski

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3