Pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej

Pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej

W dniach 9 i 11 kwietnia 2024 roku uczniowie klas 2a, 2c, 3b, 6a, 6c i 7a uczestniczyli w szkoleniu dotyczącym udzielani...

Konkurs plastyczny „Żyj zdrowo i kolorowo”

Konkurs plastyczny „Żyj zdrowo i kolorowo”

W czwartek, 11 kwietnia 2024 roku, w ramach Tygodnia Zdrowia podsumowano szkolny konkurs plastyczny „Żyj zdrowo i koloro...

Wyobraźnia w pudełkach

Wyobraźnia w pudełkach

W dniu 9 kwietnia 2024 roku nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu czytelniczo – plastycznego KSIĄŻKA W PUDEŁKU. Zadaniem uc...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

Tydzień Języków Obcych obchodzony w tym roku szkolnym w dniach od 18 do 22 marca 2024 roku stanowi stały punkt w kalendarzu wydarzeń szkolnych, a dodatkowo wpisał się w realizację programu „Dziecko z Pasją” Fundacji Uniwersytet Dzieci w Klasie, który ma na celu rozwijanie zainteresowań i pasji uczniów. W tym roku postanowiliśmy zwrócić uwagę dzieci i młodzieży na autorów ich ulubionych bajek, baśni i powieści.

W poniedziałek 18 marca uczniowie klas IV – VIII przygotowali ekspozycje przedstawiające wybranych autorów i ich dzieła: klasa 4a - Astrid Anna Emilia Lindgren, klasa 4b - Lucy Maud Montgomery, klasa 4c - Carlo Collodi, klasa 5a - Michael Bond, klasa 5b - Tove Marika Jansson, klasa 5c - Hans Christian Andersen, klasa 6a - Bracia Grimm, klasa 6b - René Goscinny, klasa 6c - Roald Dahl, klasa 7a - James Matthew Barrie, klasa 7b - Charles John Huffam Dickens, klasa 7c - John Ronald Reuel Tolkien, klasa 8a - Antoine Marie Jean-Baptiste Roger de Saint-Exupéry. Wykazali się wielką kreatywnością, aby zainteresować rówieśników odwiedzających podczas przerw ich prezentacje. Na wszystkich ekspozycjach znajdowały się wybrane przez p. Kowalewską egzemplarze powieści i bajek ze zbiorów naszej biblioteki. Jury, w skład którego weszli: dyrektor szkoły p. Beata Prus, bibliotekarz p. Agnieszka Kowalewska, nauczyciel plastyki p. Magdalena Molczyk – Magdańska oraz nauczyciel geografii p. Maciej Głowacki, oceniło przygotowane przez uczniów ekspozycje i wyróżniło pięć grup uczniów z klas 4a, 4b, 5b, 5c i 7b. Tego dnia uczniowie mieli również okazję poznać ciekawostki, umieszczane w różnych miejscach szkoły, związane z ich ulubioną serią powieści o Harrym Potterze.

Wtorek 19 marca był dniem konkursów. W czasie I LOVE TRANSLATIONS, zadaniem uczestników było przetłumaczenie jak największej ilości fragmentów zdań w ciągu 10 minut. Uczniowie wszystkich klas mieli również okazję pokazać własne umiejętności artystyczne w konkursie plastyczno – językowym na najciekawsze słówko w języku angielskim lub niemieckim. Zgłoszone prace zostały ocenione przez nauczyciela plastyki p. Magdalenę Molczyk – Magdańską.

Kolejny dzień – środa, to czas strojów i przebierania się za bohaterów bajek, książek i filmów dla dzieci i młodzieży. Największym zaangażowaniem wykazali się uczniowie klas I – III, którzy zaprezentowali najwięcej charakterystycznych strojów.

W czwartek tradycyjnie obchodziliśmy Dzień Języków Obcych, który stał się okazją do zabawy oraz podsumowania wydarzeń z pozostałych dni. Spotkanie rozpoczął występ uczennicy klasy 7a, Alicji Romanek, która zaśpiewała piosenkę Adele, następnie uczniowie klasy 6a przedstawili najciekawsze sceny z serii o Harrym Potterze. Wiedzę na temat tego bohatera można było sprawdzić w zabawie interaktywnej Kahoot. „Na podium” stanęły trzy drużyny – III miejsce: Franciszek Nowicki i Wojciech Wolarz z klasy 7b, II miejsce: Wanessa Wróblewska, Aleks Wróblewski i Wiktor Gwóźdź z klasy 7b, oraz I miejsce: Wojciech Makowski i Antoni Gruszka z klasy 6c.

W konkursie „I love translations”  w kategoriach poszczególnych poziomów klas najwięcej punktów zdobyli: Filip Olszyna z klasy 4c, Maja Palusińska z klasy 5c, Amelia Humelt z klasy 6a, Maciej Niewiadomski z klasy 7b oraz Cezary Werbiński z klasy 8a. Konkurs został przygotowany przez panią Katarzynę Antczak i panią Ewę Wronę.

W szkolnym konkursie plastyczno – językowym na najciekawsze słówko w języku angielskim wyróżniono prace sześciu uczniów, a nagrody otrzymali: Laura Dobrowolska z klasy 2a, Hanna Torbus z klasy 2b, Julia Dobrowolska z klasy 3b, Adam Bonikowski z klasy 4c, Anna Szczerek z klasy 6a oraz Hanna Erman z klasy 7c. W kategorii prac przedstawiających słówko w języku niemieckim wyróżnienie otrzymały: Nadia Królikowska z klasy 7c, Zuzanna Olszyna z klasy 7b i Barbara Morek z klasy 7a.

Doceniono także stroje uczniów, którzy przebrali się za ulubionych bohaterów. Nagrody otrzymały klasy 1b, 1c i 3b, z których większość uczniów przygotowała stroje. Przyznano też nagrody indywidualne za wyróżniający się strój. Otrzymali je: Hanna Wojnicz z klasy 5b, Lena Jaśniuk i Laura Grzegorczyk z klasy 5c, Liliana Nowak z klasy 5a, Wanessa Wróblewska z klasy 7b oraz grupa uczennic za przedstawienie bohaterów filmu „Alvin i wiewiórki”: Lena Adamus, Sara Garbowicz, Ada Grzelak, Hanna Frąckowiak i Marcelina Sabatowska z klasy 5c i Gabriela Wróblewska z klasy 4b.

Na zakończenie Tygodnia Języków Obcych uczniowie klas VII i klasy 6b spotkali się z wykładowcą Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych, Paulem Hackingiem. Prelegent opowiadał o elementach kultury, historii i geografii swojego kraju oraz miejscu pochodzenia – Minnesocie. W niezwykle ciekawy, zabawny i angażujący sposób przekazał ciekawostki, o których nie wiedzą Polacy, np.: których prezydentów przedstawiają banknoty, kto pełni funkcję wiceprezydenta i dlaczego na fladze Stanów Zjednoczonych jest trzynaście pasków. Nasz gość jest wielkim fanem polskiego żurku, więc oczywiście jako podziękowanie za spotkanie otrzymał słoik żurku ugotowanego przez kucharza z naszej stołówki.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za udział we wspólnej zabawie!

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

GOOGLE MAP

b literackib literackib literackib literackib literackib literacki

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowmodul prawy caritaspcknasz filmfestiwal film

 

informacje prezent podst

pytania do dzieci

pytania do dzieci

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Kaliski

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3