Pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej

Pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej

W dniach 9 i 11 kwietnia 2024 roku uczniowie klas 2a, 2c, 3b, 6a, 6c i 7a uczestniczyli w szkoleniu dotyczącym udzielani...

Konkurs plastyczny „Żyj zdrowo i kolorowo”

Konkurs plastyczny „Żyj zdrowo i kolorowo”

W czwartek, 11 kwietnia 2024 roku, w ramach Tygodnia Zdrowia podsumowano szkolny konkurs plastyczny „Żyj zdrowo i koloro...

Wyobraźnia w pudełkach

Wyobraźnia w pudełkach

W dniu 9 kwietnia 2024 roku nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu czytelniczo – plastycznego KSIĄŻKA W PUDEŁKU. Zadaniem uc...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

W dniu 14 marca 2024 roku w teście półfinałowym ogólnopolskiego konkursu Wielka Liga Czytelników mogło się sprawdzić 9 uczniów: Oliwier Chudziński i Franciszek Tomczuk  (1a), Piotr Ciesielski (1b), Alicja Bruź i Franciszek Stajszczyk (2b), Bartosz Magoch (3c), Jan Wojciechowski (4b), Stefan Grzesiak (4c) oraz Wanessa Wróblewska (7b), którzy przeczytali wszystkie wskazane książki i właściwie odpowiedzieli na pytania kontrolne.

Testy półfinałowe przygotowane przez organizatora zawierały po 30 szczegółowych i – często – podchwytliwych pytań do wskazanej lektury. A były to: dla klas I-III – książka „Mania, dziewczynka inna niż wszystkie” Julity Grodek, „Dynastia Miziołków” Joanny Olech dla uczniów klas IV-VI oraz „Obronić królową” Barbary Kosmowskiej dla najstarszej grupy wiekowej.

Po sprawdzeniu wyników okazało się, że w maju w finale ogólnopolskim w najmłodszej kategorii wiekowej naszą szkołę będzie reprezentowała drużyna złożona z trzech chłopców, którzy najlepiej napisali półfinałowe testy. Są to: Franciszek Stajszczyk (100 pkt), Piotr Ciesielski (89 pkt) i Bartosz Magoch (83 pkt). Gratulujemy!

Dyplomy uczestnikom wręczała pani Urszula Papierska – szkolny koordynator konkursu. Choć nie wszyscy zakwalifikowali się do finału, to każdy świetnie się bawił, czytając książki i rozwiązując testy, a przecież o to chodzi w tym konkursie – zabawie, bo, jak powiedziała nasza noblistka Wisława Szymborska: „Czytanie, to najlepsza zabawa jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

GOOGLE MAP

b literackib literackib literackib literackib literackib literacki

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowmodul prawy caritaspcknasz filmfestiwal film

 

informacje prezent podst

pytania do dzieci

pytania do dzieci

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Kaliski

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3