Pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej

Pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej

W dniach 9 i 11 kwietnia 2024 roku uczniowie klas 2a, 2c, 3b, 6a, 6c i 7a uczestniczyli w szkoleniu dotyczącym udzielani...

Konkurs plastyczny „Żyj zdrowo i kolorowo”

Konkurs plastyczny „Żyj zdrowo i kolorowo”

W czwartek, 11 kwietnia 2024 roku, w ramach Tygodnia Zdrowia podsumowano szkolny konkurs plastyczny „Żyj zdrowo i koloro...

Wyobraźnia w pudełkach

Wyobraźnia w pudełkach

W dniu 9 kwietnia 2024 roku nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu czytelniczo – plastycznego KSIĄŻKA W PUDEŁKU. Zadaniem uc...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

Uczniowie klasy 8a naszej szkoły zostali zaproszeni do II Liceum Ogólnokształcącego na wyjątkowe spotkanie. We wtorek 19 marca 2024 roku, z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, gościł tam Jerzy Bralczyk, znakomity językoznawca, profesor nauk humanistycznych, specjalista w zakresie języka mediów, reklamy i polityki.

Tematem wydarzenia były tendencje rozwojowe współczesnej polszczyzny.  Pan profesor dzielił się z zebranymi swoją wiedzą o języku, z wyrozumiałością i uwagą odnosząc się do najczęściej popełnianych błędów, języka potocznego, słownictwa  młodzieżowego, jak również do popularnych w ostatnim czasie feminatywów. Z właściwym sobie poczuciem humoru i dystansem do siebie odpowiadał na pytania prowadzącej, pani Joanny Kostrzewy oraz uczestników spotkania, okraszając je anegdotami i historyjkami z życia.

Na podsumowanie rozlosowano wśród uczniów książki autorstwa pana profesora. Z naszej szkoły szczęśliwy los należał do Natalii Warzych. Spotkanie takiego autorytetu w dziedzinie języka ojczystego jak prof. Jerzy Bralczyk na długo zapadnie w pamięć młodzieży.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

GOOGLE MAP

b literackib literackib literackib literackib literackib literacki

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowmodul prawy caritaspcknasz filmfestiwal film

 

informacje prezent podst

pytania do dzieci

pytania do dzieci

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Kaliski

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3