Wizyta w grocie solnej

Wizyta w grocie solnej

W piątek, 1 grudnia 2023 roku uczniowie klasy 1b pod opieką wychowawczyni pani Ewy Pszczoły i pedagoga szkolnego pana Ma...

Szachy w 3D

Szachy w 3D

Przez cały listopad 2023 roku uczniowie klas III i IV podczas zajęć z modelowania i druku 3D, prowadzonych przez pana Ma...

Konkurs „My favourite Teddy Bear”

Konkurs „My favourite Teddy Bear”

Pluszowy miś to zabawka z niezwykłą historią. Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelt...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

W dniu 24 października 2023 roku uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w prelekcji na temat zagrożeń związanych z zażywaniem środków psychoaktywnych, przeprowadzonej przez dr n. med. Eryka Matuszkiewicza, lekarza Oddziału Toksykologii Szpitala Miejskiego im. Fr. Raszei w Poznaniu, wykładowcy katedry i zakładu medycyny ratunkowej Uniwersytetu Medycznego  im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu.

Pan doktor przedstawił przyczyny sięgania przez młodzież po alkohol i narkotyki. Mówił o wpływie rówieśników, chęci zaimponowania innym oraz udowodnienia, że jest się już dorosłym. Uczniowie poznali medyczne i naukowe argumenty wskazujące na uzależniające działanie substancji psychoaktywnych. Dowiedzieli się, że wygląd, opis i ładna szata graficzna opakowań środków stymulujących i odurzających takich jak dopalacze, różnego rodzaju tabletki, aerozole, marihuana a także akcesoria do aplikowania narkotyków, mogą być całkowicie mylące i nie kojarzyć się z groźnymi substancjami.

Niezwykle ważne jest, aby zawsze wykazywać się asertywnością i zdecydowanym oporem wobec osób, które będą namawiały do pierwszego kontaktu z narkotykami czy dopalaczami. Pomoże to uniknąć skutków uzależnień – nieodwracalnych zmian zachodzących w mózgu, organach wewnętrznych i świadomości. Zakończeniem prelekcji było przedstawienie definicji zdrowia w wymiarze dobrostanu fizycznego, psychicznego i społecznego.

Dziękujemy pani Agnieszce Domagale za pomoc w zorganizowaniu prelekcji :-)

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

GOOGLE MAP

b literackib literackib literackib literackib literackib literacki

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal film

 

informacje prezent podst

pytania do dzieci

pytania do dzieci

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3