Wizyta w grocie solnej

Wizyta w grocie solnej

W piątek, 1 grudnia 2023 roku uczniowie klasy 1b pod opieką wychowawczyni pani Ewy Pszczoły i pedagoga szkolnego pana Ma...

Szachy w 3D

Szachy w 3D

Przez cały listopad 2023 roku uczniowie klas III i IV podczas zajęć z modelowania i druku 3D, prowadzonych przez pana Ma...

Konkurs „My favourite Teddy Bear”

Konkurs „My favourite Teddy Bear”

Pluszowy miś to zabawka z niezwykłą historią. Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelt...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

Wraz z nadejściem jesieni wychowankowie świetlicy szkolnej nr 2 pod kierunkiem nauczycielki języka angielskiego – pani Ewy Wrony oraz wychowawczyni klasy 2a – pani Olgi Gul przystąpili do realizacji projektu e - Twinning „Our Autumn Excitement” („Nasza ekscytacja z jesieni”), który odbywa się we współpracy z rówieśnikami z Turcji, Ukrainy oraz Serbii.

W dniach od 16 do 20 października 2023 roku dzieci uczestniczyły w opracowywaniu logo projektu, zapoznały się z programem Chatterpix, który posłuży im do nagrywania krótkich wypowiedzi na swój temat w języku angielskim, uczyły się projektowania kartek z kalendarza w programie Canva oraz wzięły udział w licznych jesiennych aktywnościach: zajęciach plastycznych, zabawach w języku angielskim oraz grach na świeżym powietrzu.

Celem projektu jest przedstawienie uroków jesieni w poszczególnych krajach, wymiana pozdrowień oraz informacji na temat narodowych tradycji i obyczajów, jak również zapoznanie się z najpiękniejszymi regionami danych państw i ich folklorem. Przed uczniami kolejne fascynujące projektowe zadania – tworzenie kompozycji z charakterystycznych dla danego kraju darów jesieni, uczestnictwo w popularnych wśród dzieci grach i zabawach, wspólne śpiewanie jesiennych piosenek oraz redagowanie wierszy i rymowanek w języku angielskim. 

Już wkrótce kolejna relacja:-)

 

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

GOOGLE MAP

b literackib literackib literackib literackib literackib literacki

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal film

 

informacje prezent podst

pytania do dzieci

pytania do dzieci

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3