Stypendium im. Św. Jana Pawła II

Stypendium im. Św. Jana Pawła II

Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 10 w Kaliszu informuje, że uczniowie pragnący ubiegać się o stypendium Miasta Kalisza im....

Ogólnopolskie Wybory Książek

Ogólnopolskie Wybory Książek

Uczniów wszystkich klas, również tych najmłodszych, zapraszamy do udziału w akcji Ogólnopolskie Wybory Książek, której o...

XVI Festiwal Filmów Obcojęzycznych

XVI Festiwal Filmów Obcojęzycznych

W środę, 12 czerwca 2024 roku w sali kinowej Centrum Kultury i Sztuki przy ul. Łaziennej w Kaliszu odbyła się uroczysta...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

W środę, 18 października 2023 roku, odbyła się długo wyczekiwana przez pierwszoklasistów uroczystość pasowania na uczniów, podczas której  przyjęto do społeczności Szkoły Podstawowej nr 10 im. Marii Konopnickiej 64 dzieci. W obecności gości, dyrekcji szkoły, nauczycieli, członków rodzin oraz starszych koleżanek i kolegów pierwszoklasiści złożyli ślubowanie i przystąpili do pasowania, którego dokonał Prezydent Kalisza, pan Krystian Kinastowski oraz Dyrektor szkoły, pani Beata Prus. Była to szczególnie wzruszająca chwila i to nie tylko dla dzieci, ale i dla wszystkich zgromadzonych, wśród których byli: rodzice, dziadkowie, przedstawiciel Stowarzyszenia im. Haliny Sutarzewicz, pani Elżbieta Stadtmüller oraz wiceprzewodnicząca Rady Rodziców, pani Dagmara Lipa. Uczniowie otrzymali okolicznościowe dyplomy i medale, a także prezenty zakupione przez rodziców.

Uroczystość ta z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich zebranych, którzy mieli również okazję podziwiać najmłodszych w przedstawieniu przygotowanym przez wychowawców klas: panią Danutę Trzepacz (klasa 1a), panią Ewę Pszczołę (klasa 1b) i panią Justynę Gremblewską (klasa 1c) na podstawie scenariusza opracowanego przez pana Pawła Grudzińskiego – nauczyciela języka polskiego, który pomysł zaczerpnął z książki „12 ważnych emocji”. Po występie pani dyrektor zaprosiła dzieci do rozmowy na temat radzenia sobie z różnymi emocjami. Pytała o to, co wywołuje w nich radość i jaki mają przepis na szczęście. Padało wiele ciekawych i przemyślanych przykładów, a chętnych do udzielenia odpowiedzi nie brakowało. O własnych sposobach na zachowanie pogody ducha opowiedział też pan Prezydent, który zachęcił do tego, aby wierzyć w siebie i pozytywnie podchodzić do wszystkich spraw.

Następnie odczytano życzenia skierowane do dzieci, rodziców i nauczycieli przez panią Violettę Słupianek – dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty i zrobiono pamiątkowe zdjęcia. Rodzice pierwszoklasistów na ręce pani dyrektor, wychowawców i zaproszonych gości złożyli podziękowania za przygotowanie uroczystości oraz zaprosili na słodki poczęstunek. Uroczystość prowadziła pani Anna Zimna, o oprawę muzyczną zadbał pan Wojciech Rektor, a scenografię wykonała pani Magdalena Molczyk - Magdańska.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

GOOGLE MAP

b literackib literackib literackib literackib literackib literacki

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowmodul prawy caritaspcknasz filmfestiwal film

 

informacje prezent podst

pytania do dzieci

pytania do dzieci

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Kaliski

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3