Pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej

Pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej

W dniach 9 i 11 kwietnia 2024 roku uczniowie klas 2a, 2c, 3b, 6a, 6c i 7a uczestniczyli w szkoleniu dotyczącym udzielani...

Konkurs plastyczny „Żyj zdrowo i kolorowo”

Konkurs plastyczny „Żyj zdrowo i kolorowo”

W czwartek, 11 kwietnia 2024 roku, w ramach Tygodnia Zdrowia podsumowano szkolny konkurs plastyczny „Żyj zdrowo i koloro...

Wyobraźnia w pudełkach

Wyobraźnia w pudełkach

W dniu 9 kwietnia 2024 roku nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu czytelniczo – plastycznego KSIĄŻKA W PUDEŁKU. Zadaniem uc...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

W dniu 27 kwietnia 2022 roku miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Podczas konferencji upowszechniającej dobre nauczanie, która stanowiła podsumowanie działań realizowanych w Klubie Szkół Uczących Się, otrzymaliśmy tytuł Lidera SUS i tym samym nasza szkoła stała się jedyną placówką w Kaliszu posiadającą takie wyróżnienie.

Jest ono uhonorowaniem wieloletniego zaangażowania i rozwoju szkoły w programie Szkoła Ucząca Się Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz stanowi potwierdzenie, że dyrektor i nauczyciele w swoich działaniach koncentrują się na poprawie jakości nauczania i współpracy. Warto dodać, że już dwukrotnie nagradzani byliśmy tytułem Szkoły Uczącej Się, w 2013 i 2018 roku, przyznawanym na czas określony. Obecne wyróżnienie jest bezterminowym certyfikatem potwierdzającym najwyższą jakość pracy dydaktycznej i wychowawczej.

W wydarzeniu uczestniczyli: naczelnik Wydziału Edukacji – pani Ewelina Dudek, starszy wizytator kaliskiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Poznaniu – pani Alicja Januszkiewicz, prezes Stowarzyszenia im. H. Sutarzewicz – pani Elżbieta Stadtműller, kaliski publicysta – pan Andrzej Zmyślony i przedstawiciele Rady Rodziców: pani Agnieszka Domagała i pani Justyna Fułek.

Wśród zaproszonych gości były także delegacje z placówek należących do Klubu SUS: Szkoły Podstawowej w Gostyczynie, Benicach, Skalmierzycach, Rychnowie i Ostrowie Wielkopolskim oraz placówek zainteresowanych współpracą z CEO: Szkoły Podstawowej nr 4 w Kaliszu i II LO im. T. Kościuszki w Kaliszu.

Uczestnicy konferencji obserwowali lekcje otwarte prowadzone przez: panią Justynę Gremblewską, panią Wiolettę Janiszewską, panią Annę Zimną i pana Jarosława Majewskiego, wysłuchali sprawozdania z działań realizowanych w latach 2018-2022, związanych z rozwijaniem współpracy uczniów, kształtowaniem postaw empatycznych i doskonaleniem kompetencji samodzielnego myślenia, zaprezentowanych przez liderki SUS: panią Ewę Fiechowską i panią Katarzynę Antczak.

Ciekawą formą prezentacji aktywności szkoły była żywa biblioteka, podczas której nauczyciele: Ewelina Majewska, Agnieszka Kowalewska, Karolina Suchecka, Maciej Głowacki, Ewa Pszczoła, Danuta Trzepacz, Anna Gorzkiewicz, Małgorzata Leśniewicz, Justyna Gremblewska, Paweł Zawadzki, Mateusz Łańduch oraz uczniowie zaprezentowali efekty pracy organizacji uczniowskich (Samorządu Uczniowskiego, Klubu Wielkoducha, Koła PCK, Grupy Wsparcia RAZEM, Koła Caritas), realizowanych praktyk (Rozwijanie lekcji, OK – obserwacje, OK zeszyt) i podejmowanych innowacji (arytmetyka mentalna, kreatywne LEGO, projektowanie i druk 3D, wymiana międzynarodowa).

Wiele radości dostarczyła część artystyczna przygotowana pod kierunkiem pana Pawła Grudzińskiego przez uczniów klasy 2b oraz młodzież z klasy 8b związana z tematem szkolnego wyzwania, czyli  kształtowaniem postaw empatycznych. Na koniec przedstawicielki Centrum Edukacji Obywatelskiej: pani Małgorzata Ostrowska i pani Małgorzata Sulewska wręczyły pani dyrektor Beacie Prus tarczę potwierdzającą uzyskanie tytułu Lidera Szkół Uczących Się. Radość wszystkich zebranych uczniów, nauczycieli i rodziców była ogromna. Stanowiła ona bowiem ukoronowanie czterech lat pracy w Klubie i Laboratorium SUS. Oprócz licznych gratulacji, słów uznania i podziękowań był także prezent od Rady Rodziców – ogromny tort dla całej społeczności szkolnej.

Serdecznie gratulujemy!!!

6 05 2022 R 1 6 05 2022 R

 

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

GOOGLE MAP

b literackib literackib literackib literackib literackib literacki

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowmodul prawy caritaspcknasz filmfestiwal film

 

informacje prezent podst

pytania do dzieci

pytania do dzieci

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Kaliski

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3