Klasy 1a i 3a w Gutowie

Klasy 1a i 3a w Gutowie

12 maja 2022 roku, korzystając z uroków pięknej pogody, uczniowie klasy 1a i 3a pod opieką wychowawczyń – pani Anny Gorz...

Warsztaty na temat zdrowego odżywiania

Warsztaty na temat zdrowego odżywiania

Za nami dwa dni warsztatów kulinarnych, zorganizowanych 10 i 11 maja 2022 roku przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa,...

Wyniki XI Ogólnopolskiego Konkursu Plastyczne...

Wyniki XI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego

W dniu 4 kwietnia 2022 roku podsumowano kolejną edycję Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego, propagującego twórczość Ma...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

Uczniowie klasy 7b Antoni i Cezary Krzywańscy przedstawili wychowankom świetlicy nr 2  prezentację multimedialną na temat drukowania obiektów w technologii 3D. Opowiedzieli o możliwościach druku  oraz zaprezentowali dotychczasowe realizacje wykonane pod kierunkiem pana Mateusza Łańducha w szkolnej pracowni informatycznej. 

Uczniom klas II i III tak spodobały się przedstawione projekty, że sami chętnie opracowali rysunkowe wzory dekoracji zimowych. Do stworzenia trójwymiarowego modelu wybrano projekt bałwanka autorstwa Filipa Olszyny z klasy 2c. Gracjan Goleń, Antoni i Cezary Krzywańscy, Mikołaj Kociński oraz Marcel Madejski dokonali eksportu plików do rozszerzenia .stl, importu do programu PrusaSlicer, następnie zmiany pliku na .gcode i eksportu do drukarki Prusa Mini+.

Wydrukowane figurki bałwanków przekazali następnie do świetlicy, gdzie uczniowie z pomocą pani Marty Ficner – Białek ozdobili je farbami akrylowymi, rozpoczynając tym samym obchody Światowego Dnia Bałwana przypadające na 18 stycznia 2022 roku. Realizacja projektu przyczyniła się do rozwijania kreatywności i zainteresowań artystycznych dzieci, a także poznania zasad realizacji projektów 3D, od pomysłu do gotowego produktu. Poza tym najmłodsi mogli bliżej poznać starszych kolegów i przekonać się jak zaawansowane umiejętności mają szansę już wkrótce zdobyć podczas zajęć informatyki.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

GOOGLE MAP

b literackib literackib literackib literackib literackib literacki

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal film

 

informacje prezent podst

pytania do dzieci

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3