Twoje dane, Twoja sprawa

Twoje dane, Twoja sprawa

W dniach 29 listopada i 1 grudnia 2021 roku, w ramach XII edycji programu edukacyjnego „Twoje dane, Twoja sprawa” organi...

Pluszaki w świetlicy nr 1

Pluszaki w świetlicy nr 1

W czwartek, 25 listopada 2021 roku, w rocznicę powstania maskotki przedstawiającej misia dzieci ze świetlicy numer 1 obc...

Klasa 7b w EC1 w Łodzi

Klasa 7b w EC1 w Łodzi

W dniu 25 listopada 2021 roku klasa 7b pod opieką wychowawcy pani Iwony Ignaczak oraz pana Karola Wilczyńskiego wybrała...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

W poniedziałek, 15 listopada 2021 roku, wychowankowie świetlicy nr 2 pod kierunkiem pani Ewy Wrony i pani Karoliny Prętczyńskiej wzięli udział w kolejnych zajęciach w ramach programu edukacyjnego Polskiej Akcji Humanitarnej „Godziny Wychowawcze ze Światem”, który ma na celu ukazanie wyzwań i problemów współczesnego świata.

Podczas pierwszego etapu zajęć, zatytułowanego „Więcej nas łączy niż dzieli”, uczniowie zdobyli informacje dotyczące życia codziennego najmłodszych mieszkańców i mieszkanek wybranych krajów globalnego Południa; poznali formy spędzania wolnego czasu przez dzieci i młodzież w różnych rejonach świata oraz dyskutowali na temat podobieństw i różnic między młodzieżą z Polski i rówieśnikami z innych krajów.

Zajęcia te były okazją do dyskusji o wydarzeniach na świecie, czynnikach warunkujących sposób życia i zabawy (religia, różnice kulturowe, katastrofy naturalne, konflikty zbrojne, utrudniony dostęp do wody pitnej czy edukacji), a jednocześnie uwrażliwiły dzieci na odmienność kulturową oraz uświadomiły im, że potrzeba zabawy, aktywności i uczenia się nowych umiejętności jest uniwersalna.

W kolejnym etapie zajęć, zatytułowanym „Współpracujemy” nie zabrakło czasu na wesołe ruchowe zabawy integracyjne oraz ćwiczenia w grupie polegające na sprawiedliwym podziale cukierków. Pozwoliły one najmłodszym ćwiczyć kreatywność, sztukę negocjacji oraz sposoby rozwiązywania konfliktów.

Na zakończenie uczniowie wykonali papierowe latawce. Puszczanie latawców należy do najpopularniejszych i najbardziej lubianych zabaw dzieci z Haiti. 12 stycznia 2010 roku Haiti nawiedziło potężne trzęsienie ziemi, którego skutki były katastrofalne. Po katastrofie mali konstruktorzy nadal wykazują się kreatywnością, a na niebie unoszą się wielobarwne latawce. Również w naszej świetlicy zrobiło się bardzo kolorowo.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

GOOGLE MAP

b literackib literackib literackib literackib literackib literacki

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal film

 

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3