Pamięć o Marii Konopnickiej ciągle żywa

Pamięć o Marii Konopnickiej ciągle żywa

W poniedziałek, 11 października 2021 roku, uczniowie klas czwartych uczestniczyli w prelekcji pt. „Rodzinnemu Miastu – p...

Złożenie kwiatów przed pomnikiem M. Konopnick...

Złożenie kwiatów przed pomnikiem M. Konopnickiej

W dniu 8 października 2021 roku, w 111. rocznicę śmierci Marii Konopnickiej, delegacja naszej szkoły w składzie: pani dy...

Ruszyły zajęcia z algorytmiki

Ruszyły zajęcia z algorytmiki

Dzięki współpracy z Politechniką Łódzką od września 2021 roku uczniowie klas piątych naszej szkoły pod kierunkiem pana M...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

W czwartek, 30 września 2021 roku, uczniowie klasy 4c wraz z wychowawczynią -  panią Anną Zimną oraz nauczycielką religii - panią Elżbietą Borkowską, wybrali się do Hotelu Karczma Stara Stajnia w Zawidowicach na kreatywne warsztaty dyniowe. Jesień to czas kiedy na straganach i w kuchni króluje dynia, zatem wyjazd był okazją, aby czegoś więcej dowiedzieć się na temat tego warzywa.

Każdy z uczestników warsztatów otrzymał swoją własną dynię i pod okiem animatora wykorzystał ją do zrobienia jesiennej dekoracji własnego domu. Dzieci dowiedziały się także, dlaczego warto jeść potrawy z dyni oraz miały okazję zobaczyć na czym polega praca szefa kuchni w restauracji. Przygotowały również zupę dyniową, którą na zakończenie pobytu mogły skosztować.

Następnie czwartoklasiści zwiedzili znajdującą się na terenie ośrodka stadninę koni, dowiedzieli się na czym polega praca hodowcy i jakie warunki należy zapewnić zwierzętom w stajni i na wybiegu. Na koniec każdy piekł przy ognisku kiełbaski, smakowały wyśmienicie.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

GOOGLE MAP

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

 

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

filmy plastyka

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3