Karta Dobrego Ucznia

Karta Dobrego Ucznia

Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 10 w Kaliszu informuje, że uczniowie pragnący ubiegać się o Kartę Dobrego Ucznia na I okr...

Uczniowie nagrodzeni Stypendium im. Św. JP II

Uczniowie nagrodzeni Stypendium im. Św. JP II

Informujemy, iż zarządzeniem nr 536/2021 Prezydenta Miasta Kalisza z dnia 6 września 2021 r. przyznano Stypendium Miasta...

Narodowe Czytanie z prof. Michałem Rusinkiem

Narodowe Czytanie z prof. Michałem Rusinkiem

W dniu 8 września 2021 roku uczniowie klasy 8a i 8b wraz z panią Agnieszką Kowalewską, panią Ewą Fiechowską i panem Pawł...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

W czerwcu 2021 roku uczniowie, nauczyciele i rodzice w ramach udziału w programie ,,Szkoła Myślenia Pozytywnego” zajęli się tematem środowiska naturalnego. Najmłodsi (z klas I-III) oraz najstarsi (z kl. VIII) wzięli udział w lekcji przeprowadzonej przez psychologa szkolnego, panią Karolinę Suchecką, na temat wpływu otoczenia na samopoczucie, emocje, sposób budowania relacji z rówieśnikami, nauczycielami, wychowawcami i pracownikami szkoły.

Podczas zajęć poznali przykładowe ekologiczne zachowania człowieka oraz wymienili wiele sposobów oszczędzania energii i wody w czasie pobytu w szkole, które następnie przedstawili na własnoręcznie wykonanych plakatach wyeksponowanych w holu szkoły.

W celu poznania opinii większej ilości osób Samorząd Uczniowski przeprowadził badanie, w którym zadał  uczniom, rodzicom i nauczycielom pytanie: „Co można zmienić w naszej szkole, abyśmy byli bardziej EKO?”. Sonda odbyła się w formie stacjonarnej i on-line, łącznie wzięło w niej udział 119 osób: 42 uczniów z klas I-VIII, 47 rodziców oraz 30 nauczycieli.

Najczęściej wymienianą formą poszerzania wiedzy na temat ekologii była organizacja wycieczek do różnych miejsc związanych z segregacją odpadów. Proponowano także sadzenie drzew i kwiatów oraz oszczędzanie papieru poprzez dwustronny nadruk materiałów edukacyjnych. Wiele osób chce wykorzystywać opakowania, kartony, niezużyte kartki z zeszytów, czy gazety na lekcjach plastyki i poszerzać wiedzę poprzez udział w warsztatach edukacyjnych poświęconych ekologii.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

GOOGLE MAP

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

 

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

filmy plastyka

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3