Wnioski na stypendium im. Jana Pawła II

Wnioski na stypendium im. Jana Pawła II

Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 10 w Kaliszu informuje, że uczniowie pragnący ubiegać się o stypendium Miasta Kalisza im....

Wycieczka do Ośrodka jeździeckiego w Wolicy

Wycieczka do Ośrodka jeździeckiego w Wolicy

W czwartek, 17 czerwca 2021 roku, uczniowie klasy 1b pod opieką wychowawcy – pani Ewy Pszczoły oraz pani Joanny Krzywik...

Zajęcia w programie „Dobre Łącza”

Zajęcia w programie „Dobre Łącza”

W maju i czerwcu 2021 roku w klasach 2a, 2b i 2c odbyły się w ramach programu pt.: „Dobre Łącza” Centrum Edukacji Obywat...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

Wychowankowie świetlicy nr 1 wraz z panią Joanną Krzywik wzięli udział w roku szkolnym 2020/2021 w dwóch projektach edukacyjnych: „Kreatywne prace plastyczne” oraz „Finanse mają się zgadzać”. Głównym celem pierwszego z nich było wspieranie harmonijnego rozwoju dzieci poprzez twórcze działania plastyczne oraz inicjowanie i popularyzowanie kreatywnych zabaw i dziecięcej twórczości artystycznej.

Uczniowie mieli za zadanie stworzyć prace w poznanych technikach. Szablony nie były jednak akceptowane, należało w całości samodzielnie wykonać zadanie oraz inspirować się blogiem „Kreatywne prace plastyczne”, gdzie regularnie pojawiały się efekty pracy uczniów z różnych szkół. Projekt ten dał uczniom wiele inspiracji do tworzenia ciekawych dzieł malarskich.

Kolejny projekt to „Finanse mają się zgadzać”. Uczniowie oglądali krótkie filmy edukacyjne, gdzie bohaterowie – uczniowie szkoły podstawowej – rozmawiali z dziennikarzem na tematy związane z ekonomią i finansami. Dzięki temu dowiedzili się na co zwracać uwagę, wydając własne pieniądze, po co płacimy podatki, jak kupować z głową oraz dlaczego warto oszczędzać.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

GOOGLE MAP

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

filmy plastyka

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3