Wizyta w grocie solnej

Wizyta w grocie solnej

W piątek, 1 grudnia 2023 roku uczniowie klasy 1b pod opieką wychowawczyni pani Ewy Pszczoły i pedagoga szkolnego pana Ma...

Szachy w 3D

Szachy w 3D

Przez cały listopad 2023 roku uczniowie klas III i IV podczas zajęć z modelowania i druku 3D, prowadzonych przez pana Ma...

Konkurs „My favourite Teddy Bear”

Konkurs „My favourite Teddy Bear”

Pluszowy miś to zabawka z niezwykłą historią. Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelt...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

1 dyplom sus certyf mmW dniu 14 listopada 2018 roku w naszej szkole odbyła się konferencja upowszechniająca praktykę „Rozwijanie lekcji”, którą nauczyciele przy współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej realizowali przez ostatnie dwa lata. Konferencja była zwieńczeniem działań zmierzających do przyznania tytułu Szkoły Uczącej Się i wręczenia przez przedstawicielki CEO panią Małgorzatę Ostrowską i panią Sabinę Rybakowską na ręce Dyrektora szkoły, pani Beaty Prus, długo wyczekiwanej nagrody. Był to kolejny taki certyfikat potwierdzający wysoką jakość pracy dyrektora i nauczycieli w zakresie podnoszenia jakości nauczania i uczenia się, bowiem poprzednią susowską „blachę” otrzymaliśmy w roku 2013.

W trakcie konferencji liderzy praktyki – pani Ewa Fiechowska i pani Katarzyna Antczak przedstawiły doświadczenia we wdrażaniu Rozwijania lekcji. Zapoznały gości z zasadami współpracy nauczycieli, z opracowanymi scenariuszami lekcji oraz celami i efektami stosowania wybranej przez naszą szkołę praktyki. Rozwijanie lekcji polegało na wspólnym planowaniu zajęć przez grupę nauczycieli uczących tego samego przedmiotu, przeprowadzeniu lekcji i wzajemnej jej obserwacji, powtórnej dyskusji nad scenariuszem  i udoskonaleniu go. W wyniku refleksji nad jedną lekcją lub jej cyklem powstawał scenariusz dobrej lekcji, która mogła być doskonalona dalej. Zaletą tej praktyki była ścisła współpraca nauczycieli, korzystanie z wzajemnych doświadczeń i wzięcie wspólnej odpowiedzialności za jakość przeprowadzonych zajęć.

Ważną częścią spotkania były obserwacje czterech lekcji otwartych, dwóch z edukacji wczesnoszkolnej, jednej z wychowania fizycznego i jednej z języka angielskiego, prowadzonych przez panią Olgę Gul, panią Danutę Trzepacz, pana Karola Wilczyńskiego oraz pana Pawła Zawadzkiego. Po zajęciach był czas na omówienie lekcji przez gości, przekazanie wrażeń, wskazanie mocnych stron i zwrócenie uwagi na różnorodne metody pracy stosowane przez naszych nauczycieli, a także duże zaangażowanie uczniów.

W czasie konferencji gościliśmy przedstawicieli jedenastu szkół z Kalisza, powiatu kaliskiego, ostrowskiego i krotoszyńskiego: Szkoły Podstawowej nr 11 w Kaliszu, Szkoły Podstawowej nr 15, Szkoły Podstawowej nr 23, Szkoły Podstawowej nr 24, Szkoły Podstawowej w Benicach, Szkoły Podstawowej  w Gostyczynie, Szkoły Podstawowej w Nowych Skalmierzycach, Szkoły Podstawowej w Skalmierzycach, Szkoły Podstawowej w Zbiersku, Szkoły Podstawowej w Rychnowie oraz III Liceum Ogólnokształcącego w Kaliszu. Obecni byli także zaproszeni goście: Naczelnik Wydziału Edukacji UM Kalisza –  pan Mariusz Witczak, starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Poznaniu Delegatura w Kaliszu – pani  Alicja Januszkiewicz, prezes Stowarzyszenia  im. Haliny Sutarzewicz – pani Elżbieta Stadtmüller, kaliski literat i publicysta – pan Andrzej Zmyślony, przedstawiciele Rady Rodziców – pani Aleksandra Brelińska, pani Ewa Goździewicz oraz pan Tomasz Kasik, a także nauczyciele naszej szkoły, uczniowie klas IV – VIII SP i III gimnazjum oraz ich rodzice.

Podsumowanie uroczystości stanowiła część oficjalna, w czasie której pani dyrektor Beata Prus opowiedziała o realizowanych przez naszą szkołę praktykach, organizowanych spotkaniach dla nauczycieli z Kalisza i okolic, podczas których dzielono się wiedzą i doświadczeniem oraz planach na przyszłość, także tych związanych z OK – obserwacjami i OK zeszytem. Miłym akcentem konferencji był występ artystyczny uczniów klasy 2a i 6a, przygotowany pod kierunkiem pani Danuty Trzepacz, pana Pawła Grudzińskiego i pana Wojciecha Rektora, do którego scenografię przygotowała pani Magdalena Magdańska.

Na zakończenie, po wręczeniu susowskiej „blachy” były liczne gratulacje i podziękowania, do których dołączyli przedstawiciele Rady Rodziców, zapraszając wszystkich obecnych na tort, przygotowany specjalnie na tę wyjątkową okazję.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

GOOGLE MAP

b literackib literackib literackib literackib literackib literacki

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal film

 

informacje prezent podst

pytania do dzieci

pytania do dzieci

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3