Zakończenie roku akademickiego 2023/2024

Zakończenie roku akademickiego 2023/2024

W środę, 8 maja 2024 roku odbyły się ostatnie zajęcia Uniwersytetu Dziecięcego. Młodzi studenci z klasy 5b wraz z panią...

Konkurs „Wiosenne Kwiaty”

Konkurs „Wiosenne Kwiaty”

W poniedziałek, 6 maja 2024 roku, odbyło się podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Wiosenne Kwiaty” zorgan...

Misja: Podatki płacimy, korzyści widzimy

Misja: Podatki płacimy, korzyści widzimy

W ramach programu Finansoaktywni, ogłoszonego przez Ministerstwo Finansów, uczniowie klasy 6c w dniu 23 kwietnia 2024 ro...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

W tym roku szkolnym ponownie zakwalifikowaliśmy się do udziału w projekcie Centrum Edukacji Obywatelskiej „Wzór na rozwój”. Przeprowadzenie zajęć lekcyjnych na temat wykorzystania maszyn prostych w Nepalu było warunkiem ubiegania się o udział, a także stało się okazją do połączenia wiedzy fizycznej z tematyką edukacji globalnej. Wiadomości zdobywane na lekcjach fizyki, chemii i biologii mają bowiem praktyczne zastosowanie przy tworzeniu rozwiązań ułatwiających życie mieszkańców krajów globalnego Południa, a także pozwalają poszukiwać pozytywnych aspektów związanych z rozwojem technologii ułatwiającej życie.

W dniach od 7 do 9 listopada 2014 roku w Wildze pod Warszawą odbyło się szkolenie wprowadzające w tegoroczny projekt, dotyczące metod pracy z młodzieżą oraz zastosowań nauk ścisłych w sferze globalnej. Uczestnicy szkolenia, wśród których był pan Mateusz Ledzianowski, nauczyli się nowych metod pracy integrujących grupę, motywujących do pracy, sprawdzających energię grupy, przeprowadzających „lekcję odwróconą”. Cenne okazały się materiały przygotowane przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, a wśród nich scenariusz zajęć „Ujarzmić wiatr. Jak zapewnić społeczności dostęp do energii elektrycznej na obszarach niezelektryzowanych?” napisany przez naszego nauczyciela fizyki, pana Pawła Sobczaka.

Przed osobami, które zajmują się tegorocznym projektem wiele wyzwań: najpierw szkolenie online i jeszcze jeden zjazd warsztatowy, a następnie zajęcia z zakresu nauk ścisłych, a także edukacji medialnej.

Dodać należy, że w poprzedniej edycji nasza szkoła, uzyskała wyróżnienie wśród placówek realizujących projekt, a działania odbywające się w gimnazjum zapisano jako dobre praktyki. Więcej szczegółów na ten temat można znaleźć w artykule na stronie CEO: http://www.ceo.org.pl/pl/globalna/news/dobra-praktyka-z-kalisza.

 

Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych uczniów do udziału w projekcie!

Koordynatorzy:

Paweł Sobczak

Mateusz Ledzianowski

 

 

 

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

GOOGLE MAP

b literackib literackib literackib literackib literackib literacki

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowmodul prawy caritaspcknasz filmfestiwal film

 

informacje prezent podst

pytania do dzieci

pytania do dzieci

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Kaliski

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3