Akcja Żonkile 2024

Akcja Żonkile 2024

19 kwietnia 1943 roku doszło do zbrojnego zrywu żydowskiej ludności Warszawy, skupionej przez niemieckich okupantów na t...

Konkurs „Poznaję szkoły – wybieram zawody”

Konkurs „Poznaję szkoły – wybieram zawody”

W piątek, 19 kwietnia 2024 roku, nastąpiło podsumowanie szkolnego konkursu zawodoznawczego POZNAJĘ SZKOŁY – WYBIERAM ZAW...

Lot na Marsa w świetlicy nr 1

Lot na Marsa w świetlicy nr 1

Dnia 18 kwietnia 2024 roku wychowankowie świetlicy nr 1 wraz z panią Dagmarą Stodulską wybrali się w kosmos. Podczas zaj...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

Podczas tegorocznych ferii żaden z uczniów Zespołu Szkół nr 7 w Kaliszu nie miał prawa się nudzić. W szkole przygotowano bowiem bogatą ofertę atrakcji, które dostarczały różnorodnych rozrywek, zarówno uczniom szkoły podstawowej, jak i gimnazjalistom.
Inauguracja programu feryjnego nastąpiła już w sobotę, 1 lutego, I Osiedlowym Turniejem Tenisa Stołowego. Sala gimnastyczna wypełniła się sportowcami w różnym wieku, bowiem turniej rozgrywany był w trzech kategoriach wiekowych: dzieci - szkoła podstawowa, młodzież gimnazjalna oraz dorośli – open. Do sportowej rywalizacji stanęło blisko pięćdziesięciu uczestników. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwał sędzia główny – pan Tomasz Wasela, wicedyrektor szkoły, który wraz z nauczycielami wychowania fizycznego – p. Krzysztofem Baczyńskim, p. Krzysztofem Szymańskim i p. Piotrem Kierzkiem, zadbał o profesjonalną organizację zawodów.
W poniedziałkowe popołudnie, 3 lutego, uczniowie z klas IV-VI szkoły podstawowej pod opieką p. Krzysztofa Szymańskiego wybrali się do sali wspinaczkowej „Blokoblisko" przy ul. Chopina, gdzie próbowali swoich sił na ściance.
W nocy z 3 na 4 lutego młodzież klas III gimnazjum (41 osób) uczestniczyła w wielogodzinnej projekcji filmów, połączonej z rozgrywkami sportowymi, karaoke, grami komputerowymi oraz innymi atrakcjami. Opiekę nad uczniami sprawowali: p. Anna Korniłowicz, p. Katarzyna Kaczmarek, p. Małgorzata Matuszak, p. Jakub Pokojowczyk, p. Karol Wilczyński oraz p. Wojciech Rektor.
Na tafli lodowiska przy hali ARENA 4 lutego swoje umiejętności jazdy na łyżwach doskonalili uczniowie klas VI szkoły podstawowej i I gimnazjum pod okiem p. Anety Raszewskiej.
Tego samego dnia uczniowie klas 2a, 2b i 3b szkoły podstawowej brali udział w różnorodnych grach i zabawach edukacyjnych, posługując się językiem angielskim. Zajęcia dla nich prowadziły panie: Agnieszka Sowińska, Marta Chojnacka-Zimny i Ewa Wrona.
Natomiast uczniowie klas III i V spędzali miło czas przy grach matematycznych i logicznych, które przygotowała dla nich p. Ewa Przybyła.
Również 4 lutego gimnazjaliści z klasy II B i II C spotkali się z p. Arletą Heresztyn, by skupić się na działaniach w ramach realizacji projektu „Ekonomistą być". Uczestnicy warsztatów ekonomicznych obejrzeli film na podstawie książki J. Korczaka „Bankructwo małego Dżeka", dokonali podsumowania dotychczasowych działań i zaplanowali kolejne, a także rozpoczęli pracę nad prezentacją multimedialną dotyczącą tematu projektu.
Tego samego dnia 20 uczniów klas III-VI szkoły podstawowej oraz 4 gimnazjalistów uczestniczyło w turnieju piłki nożnej, nad przebiegiem którego czuwał pan Karol Wilczyński.
Ferie z piłką ręczną oraz gry i zabawy ruchowe zaproponowali panowie Mateusz Różański i Piotr Kierzek. W dniach od 4 do 7 lutego 2014r. odbyły się zajęcia dla chłopców klas V i VI szkoły podstawowej, w których uczestniczyło 30 osób. Natomiast 5, 6 i 7 lutego 2014r. - zajęcia dla dziewcząt klas IV – VI oraz chłopców i dziewcząt klas I – IV. Z tej oferty sportowej skorzystały również dziewczęta z klas III gimnazjum, łącznie 20 osób.
W dniach od 5 do 7 lutego p. Ewa Szyszka prowadziła zajęcia taneczne dla dziewcząt klas IV – VI szkoły podstawowej oraz I-III gimnazjum (10 osób – SP oraz 12 osób – GIM), podczas których doskonaliły układy taneczne i przygotowywały się do udziału w Mistrzostwach Kalisza w Aerobiku Grupowym.
Zajęcia w ramach projektu „Wzór na rozwój" prowadzone przez p. Pawła Sobczaka odbyły się 5 lutego, a ich tematem były "małe hydroelektrownie". W warsztatach uczestniczyło 8 osób z klas II A i III C gimnazjum. Skupiały się one między innymi na tym jak wykorzystać siłę rzek do produkcji elektryczności, poznały zalety i wady dużych i małych hydroelektrowni. Uczniowie dowiedzieli się również, jak dostęp do elektryczności zwiększa możliwości rozwoju małych społeczności, obliczali zużycie energii elektrycznej w gospodarstwach domowych, szacowali, ile energii można pozyskać z małych hydroelektrowni. Podczas zajęć poruszane były problemy krajów Globalnego Południa, między innymi dostęp do elektryczności.
Uczestnicy warsztatów w ramach projektu „E(x)plory" spotkali się z p. Pawłem Sobczakiem 5 i 6 lutego. 7 uczniów z klas IIIC i IIID przygotowywało się do Regionalnego Konkursu E(x)plory. Podczas zajęć uczniowie odbyli krótkie warsztaty autoprezentacji; dowiedzieli się, w jaki sposób prezentować mocne strony swoich projektów, jak omawiać wyniki swoich badań, podsumowywać wnioski. Przygotowywali również prezentację na konkurs.
5 lutego 4 uczniów z klasy I – III gimnazjum pod opieką p. Krzysztofa Baczyńskiego wybrało się na pływalnię do AQUAPARKU, zaś uczniowie z klas I – VI szkoły podstawowej wybrali się do kina CINEMA 3D na projekcję filmu pt. „Robaczki z Zaginionej Doliny". Wyjście zorganizowały panie Barbara Tomala i Dorota Kleczewska. Tego samego dnia uczestnicy zajęć zorganizowanych przez p. Jarosława Majewskiego, chłopcy z klasy I D, sprawdzali swoje umiejętności komputerowe w grze „Tajemnice Aeropolis". Poziom posiadanych sprawności w tym zakresie mogli ocenić na podstawie raportu podsumowującego grę.
Amatorzy gry na keyboardzie i pianinie 5 i 6 lutego uczyli się aranżacji utworu muzycznego pod kierunkiem p. Wojciecha Rektora.
Na 6 lutego zaplanowano wyjście do kina dla uczniów klas I – III szkoły podstawowej. Film pt. „Piłkarzyki rozrabiają" w kinie CINEMA 3D obejrzało 17 osób pod opieką pań: Justyny Gremblewskiej i Anny Czerniakowskiej. Natomiast 24 - osobowa grupa uczniów z klas IV-VI szkoły podstawowej i I – III gimnazjum wybrała się tego dnia z p. Ewą Szyszką do centrum rozrywki „Amnezja" przy ul. Podmiejskiej, gdzie doskonale bawili się, grając w kręgle.
W piątek, 7 lutego, siedmioro uczniów z klas IIIC i IIID pod opieką p. Pawła Sobczaka wzięło udział w Regionalnym Festiwalu i konkursie dla Młodych Naukowców E(x)plory we Wrocławiu. Do etapu regionalnego tego konkursu zostały zakwalifikowane trzy projekty naukowe uczniów naszej szkoły.
Pani Ewa Przetakiewicz także 7 lutego zaproponowała uczniom wyjście do teatru na spektakl pt. „Tadek Niejadek". Z tej propozycji skorzystało 5 uczniów z klas I – III szkoły podstawowej oraz uczennica z klasy V.
Również 7 lutego odbyły się warsztaty kulinarne. 18 uczniów z klas I-II gimnazjum piekło ciasta korzystając ze wskazówek pań: Małgorzaty Brzeziańskiej, Beaty Gościniak i Agnieszki Kozicy.

Szeroki wachlarz zajęć przygotowanych dla dzieci i młodzieży
oraz zadowolenie ich uczestników dowiodły, że w czasie ferii
wcale nie trzeba się nudzić!

 

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

GOOGLE MAP

b literackib literackib literackib literackib literackib literacki

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowmodul prawy caritaspcknasz filmfestiwal film

 

informacje prezent podst

pytania do dzieci

pytania do dzieci

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Kaliski

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3