Wolność bez nałogów

Wolność bez nałogów

W środę, 4 grudnia 2019 roku, w Młodzieżowym Domu Kultury w Kaliszu podsumowano 19. Konkurs Plastyczny „Wolość bez nałog...

Wizyta przedszkolaków

Wizyta przedszkolaków

W środę, 4 grudnia 2019 roku, naszą szkołę odwiedziły dzieci z kaliskich przedszkoli: Niepublicznego Przedszkola „Jacek...

Lapbook- Let’s Discover Countries

Lapbook- Let’s Discover Countries

W środę, 4 grudnia 2019 roku, odbyło się rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu Językowo – Plastycznego „Lapbook- Let’...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

 


Klasa 4a – mgr Ewa Fiechowska

  1. Jan Brzechwa, Akademia pana Kleksa
  2. Janusz Christa, Kajko i Kokosz. Szkoła latania (komiks)
  3. René Goscinny, Jean-Jacques Sempé, Mikołajek (wybór opowiadań)
  4. Frances Hodgson Burnett, Tajemniczy ogród
  5. Joanna Olech, Dynastia Miziołków
  6. Wybrane podania i legendy polskie
  7. Wybrane baśnie polskie i europejskie

 Klasa 5a – mgr Agnieszka Naskręcka

  1. Clive Staples Lewis, Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa
  2. Ferenc Molnar, Chłopcy z Placu Broni
  3. Bolesław Prus, Katarynka
  4. Seweryna Szmaglewska, Czarne Stopy
  5. Lewis Carroll, Alicja w Krainie Czarów
  6. Henryk Sienkiewicz, Janko Muzykant

Klasa 5b – mgr Ewelina Majewska

  1. Clive Staples Lewis, Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa
  2. Ferenc Molnar, Chłopcy z Placu Broni
  3. Bolesław Prus, Katarynka
  4. Seweryna Szmaglewska, Czarne Stopy
  5. Lewis Carroll, Alicja w Krainie Czarów
  6. Henryk Sienkiewicz, Janko Muzykant

Klasa 5c – mgr Paweł Grudziński

  1. Ferenc Molnár, Chłopcy z Placu Broni
  2. Henryk Sienkiewicz, W pustyni i w puszczy
  3. Bolesław Prus, Katarynka
  4. Ignacy Krasicki, wybrane bajki
  5. Adam Mickiewicz, Pan Tadeusz (fragmenty)
  6. Wybrane mity greckie, w tym mit o powstaniu świata oraz mity o Prometeuszu, Syzyfie, Demeter i Korze, Heraklesie
  7. Biblia: Stworzenie świata i człowieka, Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie
  8. Juliusz Verne, W 80 dni dookoła świata

Klasa 6a – mgr Ewa Fiechowska

  1. John Ronald Reuel Tolkien, Hobbit, czyli tam i z powrotem
  2. Henryk Sienkiewicz, W pustyni i w puszczy
  3. Lucy Maud Montgomery, Ania z Zielonego Wzgórza
  4. Rafał Kosik, Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi
  5. Edmund Niziurski, Sposób na Alcybiadesa

Klasa 6b – mgr Paweł Grudziński

  1. John Ronald Reuel Tolkien, Hobbit, czyli tam i z powrotem
  2. Rafał Kosik, Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi
  3. Adam Mickiewicz, Pan Tadeusz – (fragmenty)
  4. Juliusz Słowacki, W pamiętniku Zofii Bobrówny
  5. Henryk Sienkiewicz, W pustyni i w puszczy
  6. Biblia: wybrane przypowieści ewangeliczne: O talentach, O siewcy, Pannach roztropnych
  7. Mity: O Tezeuszu i Ariadnie, Orfeuszu i Eurydyce, O Dedalu i Ikarze
  8. Wybrane podania i legendy polskie: O Lechu, O Kraku

Klasa 6c – mgr Ewa Fiechowska

  1. John Ronald Reuel Tolkien, Hobbit, czyli tam i z powrotem
  2. Henryk Sienkiewicz, W pustyni i w puszczy
  3. Lucy Maud Montgomery, Ania z Zielonego Wzgórza
  4. Rafał Kosik, Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi
  5. Edmund Niziurski, Sposób na Alcybiadesa

Klasa 7a – mgr Paweł Grudziński

  1. Charles Dickens, Opowieść wigilijna
  2. Aleksander Fredro, Zemsta
  3. Jan Kochanowski, wybrane Pieśni, Treny I, V, VII, VIII
  4. Ignacy Krasicki, Żona modna
  5. Adam Mickiewicz, Świtezianka, Dziady. cz. II, Reduta Ordona, Śmierć Pułkownika, Stepy akermańskie
  6. Henryk Sienkiewicz, Latarnik
  7. Stefan Żeromski, Syzyfowe prace
  8. Aleksander Kamiński, Kamienie na szaniec
  9. Nancy H. Kleinbaum, Stowarzyszenie umarłych poetów

Klasa 7b - mgr Ewelina Majewska

  1. Aleksander Fredro, Zemsta
  2. Adam Mickiewicz, Dziady cz. II
  3. Henryk Sienkiewicz, Quo vadis
  4. Henryk Sienkiewicz, Latarnik
  5. Stefan Żeromski, Siłaczka
  6. Ernest Hemingway, Stary człowiek i morze
  7. Nancy H. Kleinbaum, Stowarzyszenie Umarłych Poetów

Klasa 8a – mgr Agnieszka Naskręcka

  1. Aleksander Kamiński, Kamienie na szaniec
  2. Adam Mickiewicz,  Pan Tadeusz
  3. Juliusz Słowacki, Balladyna
  4. Antoine de Saint-Exupery, Mały Książę
  5. Stefan Żeromski, Syzyfowe prace

Klasa 8b - mgr Ewelina Majewska

  1. Aleksander Kamiński, Kamienie na szaniec
  2. Adam Mickiewicz, Pan Tadeusz
  3. Juliusz Słowacki, Balladyna
  4. Antoine de Saint-Exupery, Mały Książę
  5. Stefan Żeromski, Syzyfowe prace
  6. Ida Fink, Wiosna 1941

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: sekretariat@sp10.kalisz.pl

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3