Zakończenie roku szkolnego 2020

Zakończenie roku szkolnego 2020

Tegoroczne zakończenie roku szkolnego w niczym nie przypominało poprzednich. Uczniowie po kilku miesiącach nauki zdalnej...

Mistrzowie Powiatu WLC

Mistrzowie Powiatu WLC

Tegoroczna – V edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników – już z założenia miała się zakończyć na eta...

Nakrętki dla Ksawerego

Nakrętki dla Ksawerego

Członkowie szkolnego Koła PCK wraz z panią Małgorzatą Jackowską w dniu 22 czerwca 2020 roku podsumowali trwającą od wrze...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

Bardzo dużym sukcesem dla naszej szkoły zakończyły się Mistrzostwa Kalisza w Piłce Koszykowej dziewcząt Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Zawody odbyły się 3 marca 2020 roku w II Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki. Naszą drużynę w większości tworzyły uczennice klas siódmych, wzmocnione starszymi o rok koleżankami. Rywalizowały one z reprezentacją SP16, SP18 i SP7. Mecze rozegrane zostały systemem „każdy z każdym”. W pierwszym spotkaniu dziewczęta zmierzyły się  z SP18. Mecz od początku do końca był bardzo zacięty  i zakończył się remisem 6:6.

Kolejna dwuminutowa dogrywka nie dała rozstrzygnięcia. O zwycięstwie miały więc zadecydować rzuty osobiste. Celny rzut Adrianny Wojtaszek przechylił szalę zwycięstwa na korzyść naszej szkoły i zakończył spotkanie wynikiem 7:6. W drugim meczu przeciwniczkami dziewcząt była reprezentacja SP7. Po dobrej grze, zakończył się on wyraźną przewagą naszych uczennic 14:2.

Ostatnie spotkanie z przedstawicielkami SP16 rozpoczęło się od straty kosza już na początku meczu. Później punkty zdobywał raz jeden, raz drugi zespół. W drugiej połowie przeciwniczkom udało się „odskoczyć” na 4 punkty. Nasze dziewczęta nie dały jednak za wygraną i w ciągu ostatnich 2 minut nie tylko odrobiły straty, ale również zdobyły trzypunktową przewagę. W ten sposób, po bardzo ambitnej grze, wywalczyły złote medale i tytuł Mistrzyń Kalisza. Za jedną z trzech najlepszych zawodniczek zawodów uznano uczennicę naszej szkoły Sylwię Banasiewicz, która otrzymała nagrodę indywidualną.

Skład zespołu:

  1. Wiktoria Walczak
  2. Katarzyna Grabowska
  3. Julia Karolak
  4. Patrycja Kleśta
  5. Michalina Majzner
  6. Anastazja Morkowska
  7. Adrianna Wojtaszek
  8. Hanna Kujawa
  9. Sylwia Banasiewicz

Do zawodów dziewczęta przygotowywała pani Małgorzata Jackowska.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3