Sprzątanie Świata 2020

Sprzątanie Świata 2020

W dniu 18 września 2020 roku, jak co roku, włączyliśmy się w akcję Sprzątanie Świata - Fundacji Nasza Ziemia. Celem tego...

Międzynarodowy Dzień Kropki

Międzynarodowy Dzień Kropki

We wtorek, 15 września 2020 roku, w świetlicy szkolnej obchodzony był Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto odwagi...

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

W dniu 11 września 2020 roku odbyły się w naszej szkole wybory do prezydium Samorządu Uczniowskiego. Zwykle odbywały się...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

W dniu 28 lutego 2020 roku, w Szkole Podstawowej Nr 7 w Kaliszu, rozegrane zostały zawody w ramach Igrzysk Dzieci, Mistrzostwa Kalisza w Piłce Koszykowej. Wzięli w nich udział uczniowie naszej szkoły reprezentujący klasy szóste i piąte. Jako pierwsze rozpoczęły swoją rywalizację dziewczęta. Zmierzyły się one z reprezentantkami SP 7 i SP 18. Szczególnie zacięte i wyrównane było spotkanie z „osiemnastką”, gdzie nie jeden kosz, a punkt zadecydował o wygranej naszych rywalek. Uczennice naszej szkoły po bardzo ambitnej walce w klasyfikacji końcowej stanęły na trzecim stopniu podium.

U chłopców rywalizacja ze względu na dużą liczbę zgłoszonych szkół przebiegała w dwóch grupach. W jednej znalazły się reprezentacje SP 7 i SP Jagiellończyk, w drugiej SP 17, SP 18 i reprezentacja naszej szkoły. W pierwszym swoim meczu nasi uczniowie zmierzyli się z SP 18. Spotkanie od samego początku było bardzo wyrównane i emocjonujące. Ponieważ zakończyło się remisem, potrzebna była dogrywka. Walka o zwycięstwo toczyła się w niej do ostatniej sekundy i zakończyła wygraną naszej reprezentacji. Zaraz potem nasi uczniowie rozegrali mecz z SP 17. Spotkanie również było bardzo wyrównane, jednak pod koniec spotkania rywalowi udało się „odskoczyć” na odległość trzech punktów, które ostatecznie zadecydowały o jego wygranej.

W tej sytuacji nasza drużyna zakończyła rozgrywki w swojej grupie z bilansem jednego zwycięstwa i jednej przegranej. Taką sytuację miały również pozostałe zespoły. Liczyła się zatem ilość zdobytych koszy i ich stosunek do koszy straconych. Naszej drużynie do wejścia do finału i walki o medale zabrakło jedynie 0,1 punktu, tak więc zakończyła rywalizację na piątym miejscu. Na słowa uznania zasługuje jednak postawa całej naszej młodej drużyny. W jej skład weszli bowiem również uczniowie, którzy rocznikowo powinni być dopiero w klasie czwartej. Nasza reprezentacja, jako jedyna ze wszystkich drużyn biorących udział w rozgrywkach, pokonała przedstawicieli SP 18, którzy ostatecznie zdobyli Mistrzostwo Kalisza.

Skład naszych zespołów:

Dziewczęta:

 1. Alicja Cicha
 2. Julia Piekarska
 3. Anna Guglas
 4. Nicole Jaśniuk
 5. Laura Królak
 6. Antonina Pinczewska
 7. Aleksandra Sowa
 8. Wiktoria Tomaszewska
 9. Zuzanna Wojciechowska
 10. Małgorzata Zielińska
 11. Zuzanna Skalska

Chłopcy:

 1. Witold Frąckowiak
 2. Ernest Grabarczyk
 3. Wojciech Janiak
 4. Wiktor Kołodziej
 5. Jan Pyjecki
 6. Kacper Brewka
 7. Marcel Madejski
 8. Aleksy Sionkiewicz
 9. Mateusz Szrajer
 10. Mikołaj Makowski
 11. Łukasz Serwiński

W czasie zawodów naszym uczniom towarzyszyła pani Małgorzata Jackowska oraz pani Nina Śnieg.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

filmy plastyka

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3