Egzamin ósmoklasisty

Egzamin ósmoklasisty

Egzamin ósmoklasisty potrwa od 16 do 18 czerwca. Termin dodatkowy przewidziany został od 7 do 9 lipca. Wyniki egzaminu z...

Harmonogram postępowania rekrutacyjnego

Harmonogram postępowania rekrutacyjnego

Ustalony przez Ministra Edukacji Narodowej harmonogram postępowania rekrutacyjnego do szkół dla młodzieży dostosowany zo...

Wyniki konkursów międzyszkolnych

Wyniki konkursów międzyszkolnych

Wszystkich uczestników konkursów poświęconych patronce naszej szkoły – Marii Konopnickiej – pragniemy poinformować, że w...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

Wczesnym rankiem 30 maja 2013 roku grono pedagogiczne naszej szkoły wyruszyło na wycieczkę do Berlina – kolejnej stolicy europejskiego państwa. Program wyjazdu przewidywał również zwiedzanie Poczdamu i Drezna.
Pierwszego dnia, w Poczdamie nauczyciele mieli okazję podziwiać przepiękny zespół pałacowo-parkowy Sanssouci, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Spacer po urzekającym parku, gdzie oglądali zabytki (m.in. rokokowy pałac Hohenzollernów, barokowy Nowy Pałac, będący rezydencją cesarską, Pawilon Chiński) i wyjątkową roślinność - stuletnie rododendrony - był dla nich wytchnieniem po wielogodzinnej podróży. Poza tym odwiedzili jeszcze niewielką dzielnicę holenderską z charakterystyczną zabudową.
Wieczorem uczestnicy wycieczki dotarli do Berlina, który zwiedzali następnego dnia. Obowiązkowym punktem w programie był oczywiście budynek Reichstagu, Brama Brandenburska i pozostałości muru berlińskiego. Nauczyciele byli przy Pomniku Pomordowanych Żydów Europy, odwiedzili Muzeum Techniki. Przekonali się też, że Berlin jest wielkim placem budowy, bowiem miasto ciągle się rozwija, wiele zabytków poddaje się odnowie, a w odbudowywanym zamku królewskim znajdą swoje miejsce m.in. Fundacja Pruskiego Dziedzictwa Kulturowego, Uniwersytet Humboldta i Centralna Biblioteka Berlińska.
Trzeciego dnia rano nauczyciele pożegnali stolicę Niemiec i pojechali zwiedzać Drezno. Miasto to podzieliło w czasie drugiej wojny światowej los naszej stolicy – również było bardzo zniszczone, tyle, że przez wojska alianckie. Na szczęście ocalały takie perły architektury jak zamek Zwinger, kościół Hofkirche, czy Albertinum (dawny arsenał), które nauczyciele mieli okazję podziwiać. Oglądali też największą na świecie kolekcję porcelany. Koneserzy sztuki mogli tu zobaczyć wyjątkową Galerię Obrazów Starych Mistrzów – wśród tamtejszych bezcennych zbiorów znajduje się dzieło Rafaela Santi Madonna sykstyńska.
Nasi drodzy pedagodzy do Kalisza wrócili w sobotę przed północą – zmęczeni, ale zadowoleni z tego, co widzieli i choć pobyt u naszych zachodnich sąsiadów trwał zaledwie trzy dni, był pełen niezwykłych wrażeń.

 

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3