Stypendium JP2 - składanie wniosków

Stypendium JP2 - składanie wniosków

Stypendium Miasta Kalisza im. Św. Jana Pawła II – regulamin. Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 10 w Kaliszu informuje, iż u...

Konsultacje dla uczniów klas IV - VIII

Konsultacje dla uczniów klas IV - VIII

Dyrektor oraz nauczyciele zapraszają na konsultacje odbywające się na terenie szkoły w dniach od 8 do 10 czerwca. Należy...

Egzamin ósmoklasisty

Egzamin ósmoklasisty

Egzamin ósmoklasisty potrwa od 16 do 18 czerwca. Termin dodatkowy przewidziany został od 7 do 9 lipca. Wyniki egzaminu z...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

We wtorek, 11 grudnia 2018 roku, uczniowie naszej szkoły mieli okazję skosztować kulinarnych wypieków swoich koleżanek: Aurelii  Myćki oraz Zosi i Julii Wawrzyniak. Członkinie szkolnego koła PCK poprzez sprzedaż słodkości i świątecznych kartek chciały w ten sposób pomóc swojemu rówieśnikowi i koledze, 15-letniemu Piotrkowi Żakowiczowi, który zachorował na nowotwór złośliwy.

Chłopiec o swojej chorobie dowiedział się dość przypadkowo latem tego roku. Do tej pory bardzo aktywnie uprawiał sport i odnosił sukcesy w karate. Grał również w piłkę nożną. Informacja o nowotworze była więc dla niego wielkim szokiem. Jednak ani on, ani jego rodzina nie poddaje się i podejmuje wszelkie wysiłki, żeby odzyskać zdrowie. Obecnie Piotr przebywa w Warszawie, gdzie poddawany jest chemioterapii. Dojazdy, noclegi i pobyt są bardzo kosztowne, potrzebuje również nowych ubrań. Na pokrycie najpilniejszych wydatków wymagana jest kwota około 35 tysięcy, które są poza możliwościami jego mamy, samotnie wychowującej Piotrka i jego brata.

Akcja zorganizowana przez uczennice klasy IIIC gimnazjum spotkała się z życzliwym przyjęciem całej szkolnej społeczności. Babeczki rozeszły się błyskawicznie. Również wiele osób zainteresowało się świątecznymi kartkami. Wszystkim, którzy włączyli się w pomoc bardzo serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję, że dzięki życzliwości wielu osób Piotrowi uda się pokonać tę straszną chorobę i cieszyć zdrowiem przez dalszą część swojego życia.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3