Goście z Francji, Chorwacji, Finlandii i Port...

Goście z Francji, Chorwacji, Finlandii i Portugalii

W dniach od 13 do 17 maja 2019 roku gościliśmy w naszej szkole uczniów i nauczycieli z partnerskich szkół z Francji, Cho...

Relacja z wyjazdu kl. 5c do Srebrnej Góry

Relacja z wyjazdu kl. 5c do Srebrnej Góry

W czwartek, 16 maja 2019 roku, uczniowie klasy 5c wybrali się wraz z wychowawcą – panią Magdaleną Kaczkowską na wycieczk...

Rozstrzygnięcie konkursu „Skarbonka na 100 la...

Rozstrzygnięcie konkursu „Skarbonka na 100 lat…”

W dniu 16 maja 2019 roku odbyło się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w Miejskim Konkursie Plastycznym „Skarbonka na...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

We wtorek, 11 grudnia 2018 roku, uczniowie naszej szkoły mieli okazję skosztować kulinarnych wypieków swoich koleżanek: Aurelii  Myćki oraz Zosi i Julii Wawrzyniak. Członkinie szkolnego koła PCK poprzez sprzedaż słodkości i świątecznych kartek chciały w ten sposób pomóc swojemu rówieśnikowi i koledze, 15-letniemu Piotrkowi Żakowiczowi, który zachorował na nowotwór złośliwy.

Chłopiec o swojej chorobie dowiedział się dość przypadkowo latem tego roku. Do tej pory bardzo aktywnie uprawiał sport i odnosił sukcesy w karate. Grał również w piłkę nożną. Informacja o nowotworze była więc dla niego wielkim szokiem. Jednak ani on, ani jego rodzina nie poddaje się i podejmuje wszelkie wysiłki, żeby odzyskać zdrowie. Obecnie Piotr przebywa w Warszawie, gdzie poddawany jest chemioterapii. Dojazdy, noclegi i pobyt są bardzo kosztowne, potrzebuje również nowych ubrań. Na pokrycie najpilniejszych wydatków wymagana jest kwota około 35 tysięcy, które są poza możliwościami jego mamy, samotnie wychowującej Piotrka i jego brata.

Akcja zorganizowana przez uczennice klasy IIIC gimnazjum spotkała się z życzliwym przyjęciem całej szkolnej społeczności. Babeczki rozeszły się błyskawicznie. Również wiele osób zainteresowało się świątecznymi kartkami. Wszystkim, którzy włączyli się w pomoc bardzo serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję, że dzięki życzliwości wielu osób Piotrowi uda się pokonać tę straszną chorobę i cieszyć zdrowiem przez dalszą część swojego życia.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: sekretariat@sp10.kalisz.pl

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3