Akcja Żonkile 2024

Akcja Żonkile 2024

19 kwietnia 1943 roku doszło do zbrojnego zrywu żydowskiej ludności Warszawy, skupionej przez niemieckich okupantów na t...

Konkurs „Poznaję szkoły – wybieram zawody”

Konkurs „Poznaję szkoły – wybieram zawody”

W piątek, 19 kwietnia 2024 roku, nastąpiło podsumowanie szkolnego konkursu zawodoznawczego POZNAJĘ SZKOŁY – WYBIERAM ZAW...

Lot na Marsa w świetlicy nr 1

Lot na Marsa w świetlicy nr 1

Dnia 18 kwietnia 2024 roku wychowankowie świetlicy nr 1 wraz z panią Dagmarą Stodulską wybrali się w kosmos. Podczas zaj...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

We wtorek, 14 czerwca 2016 roku, uczniowie klasy 3b szkoły podstawowej uczestniczyli w lekcji czytelniczej w ramach realizowanego w szkole programu Centrum Edukacji Obywatelskiej z Warszawy „PoczytajMy”.

W trakcie zajęć poznali historię chłopca o imieniu Zuzu, który mieszka w Namibii oraz losy dziecka o imieniu Mebratu z Etiopii. Bohaterowie książki Martyny Wojciechowskiej pt. „Dzieciaki świata” to rówieśnicy naszych trzecioklasistów. Uczniowie dowiedzieli się, że życie ludzi w różnych częściach globu wygląda zupełnie inaczej. Mogli porównać swoje, często wygodne życie, z życiem bohaterów książki, które wiąże się z wieloma obowiązkami i trudnościami. Zuzu i Mebratu to chłopcy, którzy nie mają dostępu do Internetu, nie mają telewizora i nowoczesnych zabawek. Ich mieszkania nie są tak wygodne i nowocześnie wyposażone jak nasze. Czas w ciągu dnia wypełnia im przede wszystkim praca: Zuzu jest pasterzem, a Mebratu pucybutem. Ponadto starają się edukować, by kiedyś móc spełniać swoje marzenia. Mimo trudów życia są szczęśliwi i mają kochających rodziców.

Zajęcia były okazją, by uwrażliwić dzieci na wartości istotne w życiu, by pokazać im, że rzeczy materialne nie mają większego znaczenia. Najważniejsze jest bowiem umiejętne czerpanie radości z dnia codziennego i życie w zgodzie z innymi. W trakcie podsumowania spotkania dzieci musiały dokończyć zdania, z których wynika, że lekcja była ciekawą podróżą w daleki świat i że poszerzyła wiedzę na temat życia mieszkańców Afryki.

Zajęcia przygotował i przeprowadził pan Jakub Pokojowczyk – nauczyciel języka polskiego przy współudziale gimnazjalistów: Daniela Dudka z klasy IB oraz Wiktorii Mencel i Hanny Domaradzkiej z klasy IA. 

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

GOOGLE MAP

b literackib literackib literackib literackib literackib literacki

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowmodul prawy caritaspcknasz filmfestiwal film

 

informacje prezent podst

pytania do dzieci

pytania do dzieci

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Kaliski

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3