Akcja Żonkile 2024

Akcja Żonkile 2024

19 kwietnia 1943 roku doszło do zbrojnego zrywu żydowskiej ludności Warszawy, skupionej przez niemieckich okupantów na t...

Konkurs „Poznaję szkoły – wybieram zawody”

Konkurs „Poznaję szkoły – wybieram zawody”

W piątek, 19 kwietnia 2024 roku, nastąpiło podsumowanie szkolnego konkursu zawodoznawczego POZNAJĘ SZKOŁY – WYBIERAM ZAW...

Lot na Marsa w świetlicy nr 1

Lot na Marsa w świetlicy nr 1

Dnia 18 kwietnia 2024 roku wychowankowie świetlicy nr 1 wraz z panią Dagmarą Stodulską wybrali się w kosmos. Podczas zaj...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

W dniu 18 kwietnia 2016 roku  uczniowie  klasy 3a i 3b szkoły podstawowej wraz z wychowawczyniami – panią Iloną Ozimek oraz panią Aleksandrą Górską udali się Szlakiem Piastowskim do Biskupina. Relację z wyjazdu przedstawiła jedna z uczennic – Julia Karolak.

„Bardzo się ucieszyłam, gdy pani powiedziała, że jedziemy na wycieczkę. Wcześnie rano sprzed szkoły wyruszyliśmy w podróż na północ. Po dwóch godzinach byliśmy w Żninie na stacji kolejki wąskotorowej, którą pojechaliśmy do Wenecji. Gdy wysiedliśmy, pan przewodnik opowiedział nam o historii kolei i Leona Lichocińskiego,  który całe swoje życie poświęcił pracy na stacji.

W Wenecji zwiedziliśmy również ruiny zamku, z którym związana jest legenda o „Diable weneckim”. Mamy nadzieję, że życzenia jakie wypowiedzieliśmy zaglądając  z bezpiecznej odległości w dół do wnętrza lochów -  spełnią się. Zobaczyliśmy także wielki taran i wieżę, przez którą rycerze mogli wejść, gdy zamek był zamknięty. Wykonaliśmy próbę napaści poruszając wielki taran. Następnie dotarliśmy autokarem do Biskupina, gdzie przywitała nas pani przewodnik opowiadając nam historię słowiańskiego grodu.

W osadzie Minnika zatrzymaliśmy się trochę dłużej i tam poznaliśmy całą historię handlu wymiennego. Każdy z nas wykonał własnoręcznie pieniążek, używany za czasów Bolesława Chrobrego. Dodatkową atrakcją wycieczki było spotkanie z laureatką konkursu telewizyjnego „Mali Giganci” - Dominiką Ptak, z którą mogliśmy porozmawiać i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Po drodze do domu zatrzymaliśmy się w Gnieźnie. Tam w Katedrze koronowani byli pierwsi władcy Polski. Zaciekawiły nas szczątki św. Wojciecha złożone na ołtarzu. Historię jego życia i tragicznej śmierci poznaliśmy, oglądając wyrzeźbione przez artystę na Drzwiach Gnieźnieńskich sceny. Postanowiliśmy z całą klasą odwiedzić jeszcze raz miejsca, o których opowiadali nam przewodnicy. Cieszymy się już z pierwszej lekcji historii w klasie IV, kiedy będziemy omawiać początki istnienia  państwa polskiego.

W imieniu wszystkich klas trzecich chcę podziękować pani Ilonie, pani Aleksandrze, panu Karolowi, wszystkim innym naszym opiekunom oraz panu kierowcy! Bardzo dziękujemy za cierpliwość i mile spędzony czas!”

Julia Karolak, kl. 3b

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

GOOGLE MAP

b literackib literackib literackib literackib literackib literacki

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowmodul prawy caritaspcknasz filmfestiwal film

 

informacje prezent podst

pytania do dzieci

pytania do dzieci

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Kaliski

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3