Zakończenie roku akademickiego 2023/2024

Zakończenie roku akademickiego 2023/2024

W środę, 8 maja 2024 roku odbyły się ostatnie zajęcia Uniwersytetu Dziecięcego. Młodzi studenci z klasy 5b wraz z panią...

Konkurs „Wiosenne Kwiaty”

Konkurs „Wiosenne Kwiaty”

W poniedziałek, 6 maja 2024 roku, odbyło się podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Wiosenne Kwiaty” zorgan...

Misja: Podatki płacimy, korzyści widzimy

Misja: Podatki płacimy, korzyści widzimy

W ramach programu Finansoaktywni, ogłoszonego przez Ministerstwo Finansów, uczniowie klasy 6c w dniu 23 kwietnia 2024 ro...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

W dniach 1-5 lutego 2016 roku cztery uczennice z klasy IIIB gimnazjum: Natasza Buczak, Natalia Błaszczyk, Marietta Wawrzyniak oraz Zofia Swiniarska pod opieką pana Pawła Zawadzkiego i pani Iwony Ignaczak wzięły udział w mobilności do Chartres we Francji w ramach realizowanego w naszej szkole programu Erasmus+.
Wizyta rozpoczęła się w poniedziałkowy poranek oficjalnym powitaniem, przedstawieniem reprezentujących poszczególne kraje zespołów (Francja, Polska, Czechy, Chorwacja i Hiszpania) oraz wspólnym zdjęciem. Następnie wszyscy uczniowie biorący udział w projekcie uczestniczyli w sportowych zajęciach integracyjnych na boisku szkolnym. Tego samego dnia odbyła się także wycieczka do centrum Chartres, mająca na celu stworzenie fotorelacji z charakterystycznych dla tego miasta atrakcji turystycznych.
Kolejny dzień uczniowie rozpoczęli od wyjątkowej lekcji – uczestniczyli w wykładzie dotyczącym historii sztuki robienia witraży w Międzynarodowym Centrum Witraży (The International Stained-Gass Centre). Mieli również okazję wykonać własne małe dzieła sztuki, które następnie zabrali ze sobą. Po skończonych warsztatach odbyło się zwiedzanie katedry, z której słynie Chartres (Cathédrale Notre-Dame de Chartres). Uczniowie poznali historię świątyni, a także ciekawostki związane z tym miejscem. Popołudnie spędzili na warsztatach poświęconych nauce programowania za pomocą programu SCRATCH. Po krótkiej prezentacji najbardziej przydatnych funkcji, zadaniem młodzieży było stworzenie prostej gry komputerowej.
Środowe przedpołudnie wszyscy uczestnicy spędzili na pracy w grupach. Pierwsza prezentowała przygotowane wcześniej e-booki przedstawiające dostępne programy, z których można korzystać w wersji darmowej, a następnie wyświetliła fotorelację w programie komputerowym KIZOA z wycieczki do centrum Chartres. Druga grupa miała za zadanie zaprogramować przywiezionego ze sobą robota, tak aby samodzielnie znalazł drogę wyjścia z labiryntu wykorzystując czujnik fal dźwiękowych. Tego samego dnia opiekunowie pracowali także nad uaktualnieniem strony internetowej projektu oraz wypełniali odpowiednie informacje na platformie Twinspace.
W czwartek, w obecności wszystkich zgromadzonych reprezentacji, uczennice z Chorwacji zaprezentowały wyniki pomiarów zanieczyszczeń, które kilka miesięcy wcześniej odbyły się w szkołach krajów partnerskich. Kolejną aktywnością była możliwość uczestniczenia w wybranych lekcjach. Naszej grupie przypadła obserwacja zajęć historii. Niezmiernie interesujący był wykład na temat sondy kosmicznej o nazwie ROSETTA, który prowadził wybitny badacz i naukowiec, pan Jean Pierre Lebreton pracujący niegdyś dla Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA).
Wieczorem dla młodzieży uczestniczącej w projekcie oraz ich rodzin zorganizowano przyjęcie pożegnalne, które miało charakter zabawy tanecznej. Była to wspaniała okazja do zaprezentowania charakterystycznej dla poszczególnych krajów muzyki i układów tanecznych. Można było również skosztować francuskich specjałów przygotowanych przez rodziny gospodarzy. Ostatni dzień wizyty przeznaczono na wycieczkę do jednego z najpiękniejszych zamków nad Loarą - Château de Chambord. Ten piętnastowieczny renesansowy zamek pozwolił wszystkim przenieść się w czasie i poczuć bajkową atmosferę wytwornego życia dawnej Francji.
Tydzień spędzony w Chartres był dla naszych uczniów niezapomnianym przeżyciem. Ciepłe przyjęcie, możliwość doświadczenia francuskiego trybu życia dzięki zakwaterowaniu w domach rodzin gospodarzy, obcowanie z kulturą oraz możliwość ćwiczenia porozumiewania się w języku angielskim dostarczyło dziewczętom wielu wrażeń, których zapewne długo nie zapomną. Liczymy, iż nawiązane przyjaźnie przetrwają próbę czasu, a zdobyte umiejętności przydadzą się w dalszej drodze kształcenia.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

GOOGLE MAP

b literackib literackib literackib literackib literackib literacki

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowmodul prawy caritaspcknasz filmfestiwal film

 

informacje prezent podst

pytania do dzieci

pytania do dzieci

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Kaliski

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3