Zakończenie roku akademickiego 2023/2024

Zakończenie roku akademickiego 2023/2024

W środę, 8 maja 2024 roku odbyły się ostatnie zajęcia Uniwersytetu Dziecięcego. Młodzi studenci z klasy 5b wraz z panią...

Konkurs „Wiosenne Kwiaty”

Konkurs „Wiosenne Kwiaty”

W poniedziałek, 6 maja 2024 roku, odbyło się podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Wiosenne Kwiaty” zorgan...

Misja: Podatki płacimy, korzyści widzimy

Misja: Podatki płacimy, korzyści widzimy

W ramach programu Finansoaktywni, ogłoszonego przez Ministerstwo Finansów, uczniowie klasy 6c w dniu 23 kwietnia 2024 ro...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

OSZCZĘDNOŚCIĄ I PRACĄ NARODY SIĘ BOGACĄ – to stare polskie przysłowie przyświecało tegorocznym szkolnym obchodom Światowego Dnia Oszczędzania, które miały miejsce 31 października 2014 roku.

Święto to powstało z inicjatywy przedstawicieli banków europejskich podczas pierwszej Międzynarodowej Konferencji Kas Oszczędnościowych w Mediolanie w 1924r. w celu zapewnienia stabilnego i długotrwałego rozwoju społeczeństw poprzez promowanie idei oszczędzania.

Akcja ta ma za zadanie wyrobić w młodych ludziach nawyk myślenia ekonomicznego, przygotować uczniów do dobrego zarządzania własnymi środkami finansowymi oraz zapoznać z tajemnicami, jakie kryją w sobie pieniądze. Ponadto ideą tego dnia jest wskazanie pozytywnych wzorców ekologicznego stylu życia, a także wzbogacenie wiedzy młodych ludzi na temat zasobów naturalnych i sposobów ich oszczędzania. Dodać należy, że oszczędzać można nie tylko pieniądze, ale także energię, wodę, żywność i czas.

W październiku, który nazywany jest powszechnie miesiącem oszczędzania zorganizowano w naszej szkole dla uczniów klas 4 - 6 konkurs plastyczny na plakat promujący tematykę oszczędzania. Przygotowane prace zostały wyeksponowane w sali nr 3, a w gronie laureatów znaleźli się: Alex Lebioda z klasy 4a, zdobywca I miejsca, oraz Aleksandra Hudak  z klasy 4b, nagrodzona II miejscem.

Podczas podsumowania dotychczasowej działalności Szkolnej Kasy Oszczędności (SKO) wyróżniono uczniów, którzy w ubiegłym roku szkolnym systematycznie oszczędzali. Specjalne nagrody ufundowane przez PKO Bank Polski otrzymali: Aleksandra Tuzikiewicz, uczennica klasy 6a i Wiktoria Augustak, uczennica klasy 5a.

W ciągu całego października w naszej szkole odbyły się zajęcia tematyczne zachęcające do oszczędzania:

Uczniowie klasy 2a i 2b obejrzeli film pt: „Przygody Kuby Pieniążka i żyrafy Lokatki” oraz w trakcie zabawy dydaktycznej „W sklepie” nabyli doświadczenie dotyczące samodzielnego podejmowania decyzji związanej z zagospodarowaniem własnych oszczędności /p. Aleksandra Górska i p. Ilona Ozimek/.

Dzieci z klasy 3a i 3b realizowały zajęcia z cyklu „Od grosika do złotówki” – Grosikowe oszczędzanie – polegające na utrwaleniu wiedzy dotyczącej różnorodnych form oszczędzania /p. Małgorzata Ostój, p. Róża Kledecka/.

W klasie 4a na lekcji matematyki uczniowie uzupełnili wiedzę dotyczącą funkcjonowania banków. Poznali podstawowe usługi bankowe i uświadomili sobie korzyści wynikające z lokowania pieniędzy /p. Ewa Przybyła/.

Podczas lekcji przyrody uczniowie klasy 5a i 5b omówili zagadnienia związane
z oszczędzaniem energii /p. Małgorzata Dorota Nowicka/.

Uczniowie klasy 6b pod kierunkiem wychowawcy, p. Ewy Przybyły, w ramach integracji międzyklasowej, przygotowali i przeprowadzili lekcję dla swoich młodszych kolegów z klasy 1c. Celem zajęć było zapoznanie maluchów z podstawowymi pojęciami ekonomicznymi /p. Justyna Gremblewska/.

Na zajęciach z p. Arletą Heresztyn dzieci z klas 4b i 6a wysłuchały audycji Programu I  Polskiego Radia „SKO - Słuchaj, Kalkuluj, Oszczędzaj”. Jest to nowatorskie rozwiązanie edukacyjne PKO Banku Polskiego prowadzone w formie edutainmentu, które ma na celu uczyć, wychowywać i bawić swoich najmłodszych słuchaczy.

Młodzież klas I gimnazjum podczas lekcji matematyki obliczała oprocentowania kredytów i lokat bankowych pochodzących z ofert poszczególnych instytucji finansowych/p. Agnieszka Kozica i p. Beata Gościniak/.

Mamy nadzieję, że tak szeroko zakrojona akcja edukacyjna, propagująca właściwe postawy konsumenckie, ułatwi naszym uczniom poruszanie się w przyszłości w skomplikowanym świecie finansów.

Koordynatorkami październikowych przedsięwzięć związanych z edukacją finansową uczniów były panie: Arleta Heresztyn i Ewa Przybyła.

Warto pamiętać, że wiedza ekonomiczna procentuje przez całe życie!

 

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

GOOGLE MAP

b literackib literackib literackib literackib literackib literacki

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowmodul prawy caritaspcknasz filmfestiwal film

 

informacje prezent podst

pytania do dzieci

pytania do dzieci

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Kaliski

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3