Konkurs Też Mam Talent

Konkurs Też Mam Talent

W wtorek, 24 stycznia 2023 roku, w Młodzieżowym Domu Kultury w Kaliszu odbyła się piąta edycja konkursu TEŻ MAM TALENT....

Spotkanie z pedagogiem w świetlicy nr 1

Spotkanie z pedagogiem w świetlicy nr 1

W poniedziałek, 23 stycznia 2023 roku, wychowankowie świetlicy nr 1 wraz z panią Dagmarą Stodulską gościli pedagoga szko...

Jak wspierać zwierzęta zimą

Jak wspierać zwierzęta zimą

W dniu 23 stycznia 2023 roku wychowankowie świetlicy nr 1 wzięli udział w zajęciach dydaktycznych „Zwierzęta, które może...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

Zaledwie kilka dni przed obchodami 160. rocznicy wybuchu powstania styczniowego uczniowie klas 8 oraz klasy 7 uczestniczyli w wyjątkowej lekcji poświęconej temu wydarzeniu. 18 i 19 stycznia 2023 roku spotkali się z panią Moniką Sobczak-Waliś, pracownikiem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kaliszu, która przygotowała prelekcję i prezentację multimedialną pt. „Powstanie styczniowe w Kaliszu – przygotowanie, przebieg, upamiętnienie”.

Młodzież usłyszała wiele szczegółowych wiadomości na temat nastrojów społecznych poprzedzających wybuch powstania oraz postaci uczestniczących w przygotowaniach i przebiegu tego narodowego zrywu. Szczególnie ciekawe były informacje związane z wydarzeniami mającymi miejsce w Kaliszu i okolicach oraz nazwiskami bohaterów powstania, które obecnie znane są z nazw ulic i miejsc pamięci w naszym mieście.

Uczniowie dowiedzieli się również jak bardzo, to ważne w historii naszego kraju wydarzenie, inspirowało malarstwo i literaturę ojczystą, ale też wpłynęło na życie społeczne ówczesnych czasów. Opowieść o bohaterach tych wydarzeń na tle dziejów Kalisza i regionu była ciekawą lekcją historii i patriotyzmu. Organizację i przebieg spotkań koordynowały panie Wioletta Janiszewska i Agnieszka Kowalewska.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

GOOGLE MAP

b literackib literackib literackib literackib literackib literacki

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal film

 

informacje prezent podst

pytania do dzieci

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3