Konkurs Też Mam Talent

Konkurs Też Mam Talent

W wtorek, 24 stycznia 2023 roku, w Młodzieżowym Domu Kultury w Kaliszu odbyła się piąta edycja konkursu TEŻ MAM TALENT....

Spotkanie z pedagogiem w świetlicy nr 1

Spotkanie z pedagogiem w świetlicy nr 1

W poniedziałek, 23 stycznia 2023 roku, wychowankowie świetlicy nr 1 wraz z panią Dagmarą Stodulską gościli pedagoga szko...

Jak wspierać zwierzęta zimą

Jak wspierać zwierzęta zimą

W dniu 23 stycznia 2023 roku wychowankowie świetlicy nr 1 wzięli udział w zajęciach dydaktycznych „Zwierzęta, które może...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

Uczniowie naszej szkoły - po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią - po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskim konkursie „Wielka Liga Czytelników”. Do rozgrywek trwających od listopada do grudnia 2022 roku przystąpiło niespełna dwadzieścioro dzieci.

W pierwszym etapie należało przeczytać przynajmniej 5 książek wybranych z listy 20 i poprawnie rozwiązać test sprawdzający znajomość każdej lektury. Rozwiązania rejestrowane były na platformie internetowej WLC. Wytrwali, którzy zaliczyli to minimum, przystąpili we wtorek, 10 stycznia 2023 roku, do eliminacji do etapu powiatowego.

Na poziomie klas IV-VI rozwiązywano test dotyczący książki „Wiłka smocza dziewczynka” Antoniny Kasprzak, a uczniowie klas starszych test do lektury „Kamienie na szaniec” Aleksandra Kamińskiego. Z tej grupy uczestników możliwość reprezentowania naszej szkoły w kolejnym etapie wywalczyły: Alicja Cicha (8a) i Amelia Smigalska (8b).

Z klas I-III w dalszych rozgrywkach będzie uczestniczył Franciszek Stajszczyk (kl. 1b), który jako jedyny zdobył wymagany komplet pięciu zaliczonych testów. Szkolnym koordynatorem konkursu jest pani Urszula Papierska – nauczyciel bibliotekarz.

Życzymy powodzenia w kolejnych etapach!

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

GOOGLE MAP

b literackib literackib literackib literackib literackib literacki

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal film

 

informacje prezent podst

pytania do dzieci

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3