Reguły dla gaduły

Reguły dla gaduły

Wiersz Małgorzaty Strzałkowskiej rozpoczął zajęcia czytelnicze z uczniami klasy 3a przeprowadzone 22 lutego 2021 roku pr...

We love English – zajęcia w świetlicy nr 2

We love English – zajęcia w świetlicy nr 2

W środę 17 lutego 2021 roku w świetlicy nr 2 odbyło się podsumowanie działań utrwalających i poszerzających wiedzę oraz...

Konkurs walentynkowy rozstrzygnięty

Konkurs walentynkowy rozstrzygnięty

Tradycja obchodów dnia świętego Walentego dotarła do Polski z zachodu, między innymi z Wielkiej Brytanii i Stanów Zjedno...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

Kocie zwyczaje były tematem zajęć jakie odbyły się w dniu 17 lutego 2021 roku w świetlicy nr 2. W ramach programu Centrum Edukacji Obywatelskiej PoczytajMY pani Agnieszka Kowalewska – bibliotekarka szkolna zaproponowała uczniom spotkanie czytelnicze, w którym nawiązała do Dnia Kota. Głównym zamierzeniem prowadzącej było zachęcenie dzieci do czytania książek, których bohaterami są te puszyste zwierzęta.

Uczniowie opowiadali o własnych pupilach, podawali ich imiona i opisywali wygląd. Swobodnie wypowiadali się na temat zachowań i upodobań kotów prezentując niektóre z nich (np. koci grzbiet, mycie łapek, picie mleka). Uczestniczyli też w zabawie ruchowo – naśladowczej na podstawie krótkiej rymowanki „Kot” oraz ilustrowali ruchem czynności, próbując zapamiętać następujące słowa:


Takie ma oczy,
takie ma wąsy,
taki ma nos.

Pazurkami drapie
i myszy łapie.

Wchodzi na płot,
nazywa się kot.

Następnie wymieniali znane im dzikie koty takie jak ryś, lew, tygrys, gepard czy puma, oglądali plansze i zdjęcia, przytaczali ciekawostki związane z życiem kotów. Wykazali się również znajomością wielu przysłów i powiedzeń związanych z tymi zwierzętami oraz dzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat słuszności przesądów, których obiektem są koty.

Ważną częścią spotkania było czytanie fragmentu książki Magdaleny Kulus pt. „Cykor”. Po lekturze czekała na nich kolejna atrakcja, losowanie zagadek, pytań i zadań związanych z życiem kotów. Rozpoznawali też kocich bohaterów książek i filmów w interaktywnym quizie. Podsumowaniem zajęć było wykonanie portretów kotów i innych prac plastycznych związanych z tymi zwierzętami, którymi uczniowie dumnie się chwalili.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

filmy plastyka

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3