Reguły dla gaduły

Reguły dla gaduły

Wiersz Małgorzaty Strzałkowskiej rozpoczął zajęcia czytelnicze z uczniami klasy 3a przeprowadzone 22 lutego 2021 roku pr...

We love English – zajęcia w świetlicy nr 2

We love English – zajęcia w świetlicy nr 2

W środę 17 lutego 2021 roku w świetlicy nr 2 odbyło się podsumowanie działań utrwalających i poszerzających wiedzę oraz...

Konkurs walentynkowy rozstrzygnięty

Konkurs walentynkowy rozstrzygnięty

Tradycja obchodów dnia świętego Walentego dotarła do Polski z zachodu, między innymi z Wielkiej Brytanii i Stanów Zjedno...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

Na wtorek, 9 lutego, przypadł w 2021 roku Dzień Bezpiecznego Internetu. Jest to największa światowa akcja na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych użytkowników Internetu oraz promocji pozytywnego wykorzystywania sieci. Chodzi głównie o to, by dzieci i młodzież nie były narażone na niebezpieczeństwa w trakcie korzystania z zasobów internetowych.

Święto ustanowiono z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku w ramach programu „Safer Internet”. W naszym kraju Dzień Bezpiecznego Internetu organizowany jest przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę oraz Państwowy Instytut Badawczy NASK. W ramach tegorocznych obchodów DBI – wychowawcy prowadzili zajęcia z uczniami wszystkich klas korzystając z materiałów NASK. Były to m.in. w nauczaniu stacjonarnym: DBI – wady i zalety korzystania z Internetu (1b), Dzieci uczą rodziców. Bezpieczeństwo w sieci (1c), Nieznajomy przyjaciel. Niebezpieczeństwa w sieci (2a), a w trybie zajęć zdalnych: Jak zadbać o swój wizerunek w sieci? (4b), Przygody Fejsmena. Prywatność w sieci (7b).

Natomiast w wirtualnej gazetce „Biblioteka na tablicy”, prowadzonej przez panią Urszulę Papierską, pojawiły się linki do prezentacji i quizów dotyczących bezpieczeństwa młodych internautów. Ponieważ obchody DBI będą trwały przez cały luty i marzec, tematyka zagrożeń i bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni pojawi się zapewne jeszcze na kolejnych zajęciach.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

filmy plastyka

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3