Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

W listopadzie 2020 roku dotarła do naszej szkoły przesyłka z Instytutu Książki z upominkami dla naszych najmłodszych czy...

Zajęcia chemiczne w klasie 1c

Zajęcia chemiczne w klasie 1c

W piątek, 27 listopada 2020 roku, w ramach realizacji innowacji „Z chemią za pan brat”, klasa 1c wraz z wychowawcą panią...

Miś Paddington w świetlicy

Miś Paddington w świetlicy

W środę, 25 listopada 2020 roku, w świetlicy szkolnej uczniowie świętowali Dzień Pluszowego Misia. Z uwagi na fakt, iż g...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

W niedzielę, 15 listopada 2020 roku, w siedzibie Zrzeszenia Nauczycieli Polskich w Ameryce w Chicago odbyła się gala finałowa międzynarodowego konkursu plastycznego Victoria Warszawska 1920-2020 zorganizowanego przez Przystanek Historia IPN Chicago dla uczniów szkół polskich i polonijnych. Zadaniem uczestników konkursu było zaprojektowanie tabliczki upamiętniającej bohaterów wojny polsko-bolszewickiej 1919-1921, którą będzie można umieszczać w miejscach upamiętniających to wydarzenie.

Członkami komisji konkursowej byli artyści graficy: Marek Hapon – przewodniczący, Maciej Niedorezo i Łukasz Dudka, historyk – Daniel Pogorzelski oraz kapelan Zrzeszenia Nauczycieli Polskich o. Marek Janowski, a ocenie podlegały zgodność  pracy z tematem, kreatywność, pomysłowość i oryginalność. Z ponad stu prac, które wpłynęły z całego świata, w tym z Islandii, krajów Ameryki Południowej i Białorusi, wybrano pięć najlepszych.

Wyróżnienia otrzymali: Róża Walenciak ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bohaterów Łużyckiej Brygady WOP w Gryfowie Śląskim (POLSKA), Sara Gajda i Sebastian Skoczeń –uczniowie Polskiej Szkoły im. Fryderyka Chopina w Palatine i Buffalo Grove (USA) oraz Filip Dudka z Akademii Języka Polskiego i Kultury im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Bartlett (USA).

Zwyciężczynią konkursu została nasza uczennica – Hanna Sadowska z klasy 8a, otrzymując oprócz nagrody głównej, tytuł Młodzieżowego Pasjonata Historii Polski. W spotkaniu online, podczas którego ogłoszono werdykt jury i nastąpiło symboliczne wręczenie nagród, uczestniczyli Konsul Generalny RP w Chicago pan Piotr Semeniuk, Wielkopolski Kurator Oświaty pan Robert Gaweł, jurorzy, partnerzy i organizatorzy konkursu, laureaci, dyrektorzy ww. szkół oraz zaproszeni goście, m.in. dyrektor ODN w Kaliszu pan Jarosław Wujkowski i pani Urszula Papierska. Podczas gali – „na gorąco” – pani Dyrektor Beata Prus skierowała do Hani i jej rodziców gratulacje i słowa uznania, a my wszyscy do tych powinszowań się dołączamy.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Relację z uroczystości wręczenia nagród można obejrzeć tutaj>>

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

filmy plastyka

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3