Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

W listopadzie 2020 roku dotarła do naszej szkoły przesyłka z Instytutu Książki z upominkami dla naszych najmłodszych czy...

Zajęcia chemiczne w klasie 1c

Zajęcia chemiczne w klasie 1c

W piątek, 27 listopada 2020 roku, w ramach realizacji innowacji „Z chemią za pan brat”, klasa 1c wraz z wychowawcą panią...

Miś Paddington w świetlicy

Miś Paddington w świetlicy

W środę, 25 listopada 2020 roku, w świetlicy szkolnej uczniowie świętowali Dzień Pluszowego Misia. Z uwagi na fakt, iż g...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

W czwartek, 5 listopada 2020 roku, w świetlicy szkolnej nr 2 odbyły się obchody Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Wychowankowie uczcili to święto, przebierając się za ulubionych bohaterów, słuchając czytanych bajek, oglądając wystawę książek i wyszukując postacie, w które się wcielili. Układali także historyjki obrazkowe z rozsypanek, odgadywali zagadki oraz wykonywali portrety swoich ulubionych bohaterów.

Ponadto, w ramach realizowanej w świetlicy innowacji pedagogicznej „FUNtastic School Club”, dzieci miały okazję obejrzeć bajki, wysłuchać historyjek w języku angielskim oraz wykonać przeróżne językowe ćwiczenia związane z baśniową tematyką. Zadaniem ich było m.in. dopasowanie angielskich tytułów bajek, obcojęzycznych imion bohaterów oraz nazw zwierzątek występujących w baśniach do ich polskich odpowiedników. Maluchy poznawały autorów książek i zdobywały wiadomości o krajach ich pochodzenia. Z entuzjazmem wykonywały wszystkie zadania i z wielką ochotą oraz zaciekawieniem odkrywały znaczenie angielskich wyrazów. W tym radosnym dniu nie zabrakło wesołych tematycznych zabaw.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek był okazją nie tylko do dobrej zabawy, ale także do rozbudzania w dzieciach zainteresowań czytelniczych. Poprzez te opowieści utrwalały właściwe postawy, rozwinęły umiejętności z języka angielskiego, a bajkowi bohaterowie sprawiali, że można było poczuć magiczny świat marzeń.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

filmy plastyka

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3