Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

W listopadzie 2020 roku dotarła do naszej szkoły przesyłka z Instytutu Książki z upominkami dla naszych najmłodszych czy...

Zajęcia chemiczne w klasie 1c

Zajęcia chemiczne w klasie 1c

W piątek, 27 listopada 2020 roku, w ramach realizacji innowacji „Z chemią za pan brat”, klasa 1c wraz z wychowawcą panią...

Miś Paddington w świetlicy

Miś Paddington w świetlicy

W środę, 25 listopada 2020 roku, w świetlicy szkolnej uczniowie świętowali Dzień Pluszowego Misia. Z uwagi na fakt, iż g...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

W piątek, 23 października 2020 roku, obchodziliśmy w świetlicy nr 1 Światowy Dzień Kreta. Święto to popularne jest wśród chemików, bowiem kret w języku angielskim to właśnie „mole” i tak samo nazywana jest jednostka chemiczna (mol). Mole Day powstał więc jako sposób na rozbudzenie zainteresowania chemią, a uczniowie pod kierownictwem pani Joanny Krzywik postanowili uczcić to tak mało popularne w Polsce święto.

Na początek każdy otrzymał rysunek krecika do pokolorowania, następnie poznano definicję słowa „chemia” i czynności jakie wykonują chemicy. Chcąc poczuć się jak w pracowni chemicznej, dzieci wspólnie wykonały eksperyment. Był to zaskakujący wulkan, który powstał przy pomocy sody oczyszczonej, wody oraz octu a także odrobiny barwnika. Wszyscy byli oczarowani jego spektakularną erupcją. Uczniowie wykonali również ze skarpety i ryżu prawdziwego kreta, którego ułożyli na samodzielnie zrobionym kretowisku. Ponadto poznali zwyczaje tego zwierzątka i sami przeobrazili się w niego w zabawie „dotarcie do celu”, kierując się jedynie podpowiedziami kolegów/koleżanek. Zajęcia zakończyły się obejrzeniem bajki o Kreciku.  

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

filmy plastyka

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3