Najlepsza recytatorka roku szkolnego 2019/202...

Najlepsza recytatorka roku szkolnego 2019/2020

Helenka Pisula z kl. 2b to najlepsza recytatorka roku szkolnego 2019/2020 kaliskich szkół podstawowych. Zdobywczynię tyt...

Światowy Dzień Godności

Światowy Dzień Godności

W dniu 21 października 2020 roku obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Godności. Ideą tego święta jest propagowan...

Przerwa na czytanie

Przerwa na czytanie

W związku z obchodami Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych włączyliśmy się w ogólnopolską akcję bicia...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

W dniu 12 października 2020 roku w stołówce szkolnej odbył się apel ku czci świętego Jana Pawła II z okazji 100-lecia Jego urodzin. W przygotowanie spotkania z wielkim entuzjazmem i radością zaangażowali się uczniowie klasy 7a - Laura Królak, Zuzanna Wojciechowska, Marcel Madejski;  Karolina Sabatowska  z klasy 7b  oraz Aleksandra Zielińska i Jakub Stodzież z klasy 8a.

Uczniowie wraz z panią Elżbietą Borkowską – nauczycielem religii – uczcili tę niezwykłą osobę wybitnego Polaka, charyzmatycznego przywódcę, niekwestionowany autorytet moralny całego świata. Uroczystość koncentrowała się wokół słów Ojca Świętego skierowanych do młodych: „Nie bój się. Wypłyń na głębię! Jest przy tobie Chrystus!”. Jest to szczególnie ważne przesłanie, ponieważ Papież nieustannie wskazuje młodym na Chrystusa jako tego, który wspiera ich wysiłek w dążeniu do pięknego, owocnego życia, który prowadzi ich ku świętości.

Młodzież zawsze licznie gromadziła się wokół Jana Pawła II, pragnąc Go słuchać, chcąc być blisko Niego, by czerpać wzór i siłę do pięknego życia. Obecnie również młodzi zdają sobie sprawę z tego, że słowa Papieża są ciągle aktualne i chcą nadal szukać u Niego wskazówek, jak żyć. Także młodzież naszej szkoły wyraziła pragnienie wsłuchiwania się w pełne troski  i miłości słowa Ojca Świętego oraz wypełniania ich w swoim życiu. Recytowano poezję Karola Wojtyły, a także odtworzono fragmenty przemówień Jana Pawła II do młodzieży. Uroczystość  zakończyła się wspólnym odśpiewaniem „Barki” -  ulubionej pieśni Papieża Polaka.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

filmy plastyka

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3