Tworzymy gry komputerowe

Tworzymy gry komputerowe

W dniach od 25 maja do 3 czerwca 2020 roku odbywały się w formie online szkolne zawody programistyczne przygotowane prze...

Uwaga na kleszcze!

Uwaga na kleszcze!

Wiosna i miesiące letnie sprzyjają częstszemu korzystaniu z form wypoczynku na świeżym powietrzu w parkach i lasach oraz...

Wyniki XIV Konkursu Poetyckiego im. Marii Kon...

Wyniki XIV Konkursu Poetyckiego im. Marii Konopnickiej

W dniu 6 lipca 2020 roku podsumowano XIV Konkurs Poetycki im. Marii Konopnickiej organizowany dla uczniów klas II - III...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

W czerwcu 2020 roku zakończyła się trwająca od września 2018 roku innowacja pedagogiczna „Kodowanie – nauka poprzez zabawę”, w której uczestniczyli uczniowie klas drugich wraz z paniami: Olgą Gul, Małgorzatą Leśniewicz i Anną Gorzkiewicz. Celem było wprowadzenie najmłodszych w świat programowania i kodowania, rozwinięcie zainteresowań informatycznych, a także kształtowanie umiejętności logicznego i twórczego myślenia.

Uczniowie swoje pierwsze kroki rozpoczęli od „odkodowania” obrazków, a także sami próbowali zakodować utworzony przez siebie rysunek za pomocą odpowiednich znaków, czyli liter i cyfr. Z wykorzystaniem gry „Scottie Go!” przenosili się w rok 2030, w którym to pojazd sympatycznego kosmity Scottiego uległ awarii i wylądował na naszej planecie. Zadaniem drugoklasistów było pomóc Scottiemu zdobyć części zamienne do pojazdu, czyli ułożyć z klocków program, który jest rozwiązaniem zadania. Dzieci kodowały również rysunki, szyfrowały wiadomości i szukały drogi do celu oraz zapoznały się z programem Scratch, który umożliwił im tworzenie interaktywnych historyjek, animacji, gier i muzyki.

Klasa 2b wraz z panią Olgą Gul nawiązała również współpracę z pracownikiem Publicznej Biblioteki Pedagogicznej – panią Różą Pomiecińską, która realizowała innowację pt. „Z czytaniem i programowaniem za pan brat”. Wspólnie uczono się logicznego myślenia, zadaniowego podejścia do stawianych problemów oraz doskonalono umiejętność pracy zespołowej, tak ważnej we współczesnej edukacji.

Na zakończenie dzieci otrzymały dyplomy przygotowane przez panią Różę oraz filmik jej autorstwa, w którym podsumowano projekty edukacyjne w Książnicy Pedagogicznej. https://drive.google.com/file/d/1Ho2DWC_J9rZifVdTQEWX0hxSFACcLQLz/view?usp=sharing

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3