Stypendium JP2 - składanie wniosków

Stypendium JP2 - składanie wniosków

Stypendium Miasta Kalisza im. Św. Jana Pawła II – regulamin. Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 10 w Kaliszu informuje, iż u...

Konsultacje dla uczniów klas IV - VIII

Konsultacje dla uczniów klas IV - VIII

Dyrektor oraz nauczyciele zapraszają na konsultacje odbywające się na terenie szkoły w dniach od 8 do 10 czerwca. Należy...

Egzamin ósmoklasisty

Egzamin ósmoklasisty

Egzamin ósmoklasisty potrwa od 16 do 18 czerwca. Termin dodatkowy przewidziany został od 7 do 9 lipca. Wyniki egzaminu z...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

W przededniu Wszystkich Świętych w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Nie tylko o swoich bliskich ale również tych, którzy zapisali się w historii naszej Ojczyzny czy miasta. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań.

Dlatego członkowie szkolnego koła PCK od 16 października 2019 roku gromadzili przynoszone przez uczniów znicze, aby w czwartek 31 października wraz z panią Małgorzatą Jackowską, zapalić je na bezimiennych i opuszczonych grobach cmentarza żydowskiego. Miejsce to, mimo że znajduje się przy ruchliwej ulicy Podmiejskiej, jest bardzo rzadko odwiedzane i jakby trochę zapomniane. Cmentarz żydowski został  założony w 1919 roku i mało kto wie, że podczas wojny hitlerowcy rozstrzelali tam 326 Polaków. Obecnie zachowało się tu około stu nagrobków, większość w bardzo złym stanie. Dziewczęta z koła PCK w ramach posiadanych możliwości uporządkowały groby i zapaliły znicze.

W tym roku działania te przebiegały w ramach akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”, której celem było uwrażliwienie młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu czy społeczności.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3