Stypendium JP2 - składanie wniosków

Stypendium JP2 - składanie wniosków

Stypendium Miasta Kalisza im. Św. Jana Pawła II – regulamin. Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 10 w Kaliszu informuje, iż u...

Konsultacje dla uczniów klas IV - VIII

Konsultacje dla uczniów klas IV - VIII

Dyrektor oraz nauczyciele zapraszają na konsultacje odbywające się na terenie szkoły w dniach od 8 do 10 czerwca. Należy...

Egzamin ósmoklasisty

Egzamin ósmoklasisty

Egzamin ósmoklasisty potrwa od 16 do 18 czerwca. Termin dodatkowy przewidziany został od 7 do 9 lipca. Wyniki egzaminu z...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

W dniu 17 października 2019 roku w świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty z kaligrafii prowadzone przez panią Urszulę Papierską - szkolną bibliotekarkę. Zajęcia przebiegały pod hasłem „Ładnie piszę - mój zeszyt świadczy o mnie”, a ich celem było uświadomienie uczniom roli ich własnej pracy w osiąganiu wysokich wyników w nauce.

Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, iż do połowy XX wieku w szkołach podstawowych istniał obowiązkowy przedmiot, który nazywał się kaligrafią. Uczniowie podczas takich lekcji uczyli się pisać kształtne litery, doskonalili estetykę pisania i ćwiczyli pismo odręczne. W nauce kaligrafii nie chodziło tylko o wyrobienie wyraźnego pisma, ale w ten sposób kształtowano charakter uczniów, ćwiczono cierpliwość i doskonalono poczucie estetyki.

W sali świetlicowej, w której odbywały się warsztaty z kaligrafii, można było poczuć atmosferę tamtych niezwykłych lekcji za sprawą przyniesionych przez panią Ulę rekwizytów w postaci kałamarza, stalówek, piór, starych podręczników i stron ze szkolnych zeszytów takich osobistości jak np. Fryderyk Chopin.

Uczestnicy tej niecodziennej lekcji mieli możliwość przekonać się, jak trudną sztuką jest pisanie piórem ze stalówką, kiedy spod ręki pani Uli wszystkie litery przybierały piękne kształty. Trudno było uczniom oderwać oczy od kreowanych zapisów. Po inspirujących ćwiczeniach kaligraficznych, wszyscy uczniowie z wielkim zaangażowaniem przystąpili do prezentacji swoich przedmiotowych OK - zeszytów. Były one kolorowe i estetyczne, zachęcały do nauki. Dalsza część zajęć przybrała charakter plastyczny, dzieci pomysłowo przyozdabiały kolejne strony swoich zeszytów.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3