Stypendium JP2 - składanie wniosków

Stypendium JP2 - składanie wniosków

Stypendium Miasta Kalisza im. Św. Jana Pawła II – regulamin. Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 10 w Kaliszu informuje, iż u...

Konsultacje dla uczniów klas IV - VIII

Konsultacje dla uczniów klas IV - VIII

Dyrektor oraz nauczyciele zapraszają na konsultacje odbywające się na terenie szkoły w dniach od 8 do 10 czerwca. Należy...

Egzamin ósmoklasisty

Egzamin ósmoklasisty

Egzamin ósmoklasisty potrwa od 16 do 18 czerwca. Termin dodatkowy przewidziany został od 7 do 9 lipca. Wyniki egzaminu z...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

W dniach od 17 do 19 września 2019 roku wychowankowie świetlicy szkolnej świętowali  Międzynarodowy Dzień Kropki. Inspiracją do celebrowania tego znanego na całym świecie dnia stała się książka Petera Reynoldsa pt: „The Dot” („Kropka”). Opowiada ona historię dziewczynki o imieniu Vashti, która dzięki małej kropce i swojej nauczycielce plastyki zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości.

Dzień Kropki powstał właśnie po to, aby wspierać kreatywność dzieci, odwagę, wyobraźnię i zabawę. Uczy młodych ludzi wsłuchiwania się w siebie, budowania oraz wzmacniania poczucia własnej wartości. Ma na celu również pobudzanie do odnajdywania własnych, niepowtarzalnych talentów.

Świetlicowe obchody Dnia Kropki rozpoczęły się od obejrzenia filmu o małej Vashti oraz omówienia perypetii i odczuć głównej bohaterki. W dalszej części, kropka stała się motywem prac plastycznych, kreatywnych zabaw świetlicowych, rozmów o pasjach i talentach uczniów. Dzięki tym działaniom, prowadzonym także w języku angielskim, uczniowie mogli uzmysłowić sobie, jak wiele zdolności posiadają oraz wykazać się odwagą w prezentowaniu swoich talentów. Zajęcia przygotowały panie: Karolina Prętczyńska i Ewa Wrona.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3