Stypendium JP2 - składanie wniosków

Stypendium JP2 - składanie wniosków

Stypendium Miasta Kalisza im. Św. Jana Pawła II – regulamin. Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 10 w Kaliszu informuje, iż u...

Konsultacje dla uczniów klas IV - VIII

Konsultacje dla uczniów klas IV - VIII

Dyrektor oraz nauczyciele zapraszają na konsultacje odbywające się na terenie szkoły w dniach od 8 do 10 czerwca. Należy...

Egzamin ósmoklasisty

Egzamin ósmoklasisty

Egzamin ósmoklasisty potrwa od 16 do 18 czerwca. Termin dodatkowy przewidziany został od 7 do 9 lipca. Wyniki egzaminu z...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

W sobotę, 14 września 2019 roku, w naszej szkole odbyła się III edycja Nocy Kultury - Kaliszanie piszący pod wrześniowym niebem Zagorzynka, która w tym roku nosiła tytuł „Słowem spinam brzegi dwa” i miała charakter spotkania muz w zaadaptowanej na „Kawiarenkę pod Pegazem” hali sportowej.

Pani dyrektor Beata Prus oraz przedstawicielka Rady Rodziców Justyna Fułek powitały wszystkich przybyłych mieszkańców osiedla Zagorzynek oraz licznie zgromadzonych  kaliszan, wśród których byli: Radosław Kołaciński – radny Rady Miejskiej, Grażyna Dziedziak – naczelnik Wydziału Kultury i Sportu, Sztuki i Turystyki UM, Mariusz Witczak – naczelnik Wydziału Edukacji oraz Alicja Januszkiewicz – starszy wizytator Kuratorium Oświaty.

Spotkanie poprzedzone zostało okolicznościowym słowem w 110. rocznicę urodzin Haliny Sutarzewicz, wygłoszonym przez Elżbietę Stadtmüller. Następnie prowadzący – Anna Górska – Matyjasz i Andrzej Zmyślony zaprosili na scenę poetów: Pawła Kuszczyńskiego (ucznia Haliny Sutarzewicz w Liceum Pedagogicznym) oraz Krzysztofa Martynę. Poezję Mariana Cezarego Abramowicza zaprezentowała Maria Bednarczyk Antczak; pieśni do wierszy Adama Asnyka, skomponowane przez Fryderyka Stankiewicza oraz przeboje dwudziestolecia międzywojennego zaśpiewała Karolina Stankiewicz, a artysta plastyk Janusz Lewandowski zaprezentował wystawę swych prac „Mój Kalisz”.

Rok Tadeusza Kulisiewicza zaakcentowany został obrazkiem scenicznym „Kulis inaczej” według wspomnień Szymona Kobylińskiego w wykonaniu Bożeny Remelskiej oraz Macieja Grzybowskiego oraz wystawą będącą pokłosiem Ogólnopolskiego Konkursu Rysunkowego Uczniów Szkół Artystycznych „Śladami Kulisiewicza – wędrówki ze szkicownikiem”, o której opowiedziała Ewa Ratajczyk. Oprawę muzyczną wieczoru piękną grą na skrzypcach zapewnił Zbigniew Witkowski.

Organizatorami imprezy była nasza szkoła oraz Stowarzyszenie im. Haliny Sutarzewicz przy współpracy Rady Rodziców, Parafii p.w.  Narodzenia NMP, Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka, Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej, Stowarzyszenia Promocji Sztuki „Łyżka Mleka” i Liceum Plastycznego im. Tadeusza Kulisiewicza.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3