Wizyta Shanki i Furkana

Wizyta Shanki i Furkana

W dniach od 7 do 18 października 2019 roku w ramach międzynarodowego programu AIESEC Global Volounteer gościliśmy w nasz...

Warsztaty z resuscytacji w klasie 5b

Warsztaty z resuscytacji w klasie 5b

W dniu 16 października 2019 roku uczniowie klasy 5b pod opieką wychowawcy, pani Iwony Ignaczak, uczestniczyli w 2-godzin...

Bicie rekordu w resuscytacji

Bicie rekordu w resuscytacji

W środę, 16 października 2019 roku, po raz kolejny przystąpiliśmy do próby bicia rekordu w resuscytacji krążeniowo – odd...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

W piątek, 14 czerwca 2019 roku, odbyło się uroczyste podsumowanie II edycji projektu AKTYWNA BIBLIOTEKA, do którego przystąpiła nasza szkoła. Organizatorem była Publiczna Biblioteka Pedagogiczna Książnica Pedagogiczna im. Alfonsa Parczewskiego w Kaliszu, pragnąca w ten sposób budować partnerską współpracę z bibliotekami szkolnymi Kalisza i regionu kaliskiego oraz promować najlepsze praktyki realizowane przez bibliotekarzy.

Pierwszym zadaniem nauczycieli było zaprezentowanie aktywności biblioteki szkolnej w okresie od 3.09.2018 r. do 14.06.2019 r.  Istotne były tu zorganizowane konkursy i imprezy, przeprowadzone zajęcia oraz akcje, a także współpraca z  instytucjami, w tym również z Książnicą Pedagogiczną. Nie bez znaczenia było pełnienie przez bibliotekarzy funkcji opiekunów różnych szkolnych podmiotów organizacyjnych.

Drugie z zadań polegało na przeprowadzeniu konkursu dla uczniów swojej szkoły pt. „Książka, którą warto przeczytać”, polegającego na zaprezentowaniu w formie lapbooka wybranej książki (niebędącej lekturą szkolną) w taki sposób, aby zachęcić innych do jej przeczytania. Po rozstrzygnięciu konkursu, w siedzibie organizatora została zorganizowana międzyszkolna pokonkursowa wystawa prac. Oba zadania były przez Komisję PBP ocenione na podstawie sprawozdań i przesłanej dokumentacji fotograficznej.

Na spotkanie podsumowujące przybyli nauczyciele bibliotekarze, dyrektorzy szkół, rodzice oraz uczniowie – laureaci szkolnych konkursów na lapbook. Nasza szkołę reprezentowały: pani dyrektor Beata Prus, bibliotekarki, pani Agnieszka Kowalewska i pani Urszula Papierska oraz uczestniczki szkolnego konkursu: Helena Krzykała z klasy 3a, a także Wiktoria Magoch i Antonina Dmitrowicz z klasy 4a.

W tegorocznej edycji nasza biblioteka otrzymała wyróżnienie, a nagrodę w postaci pakietu książek dla szkoły i dyplom odebrały szkolne bibliotekarki.

Serdecznie gratulujemy!

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: sekretariat@sp10.kalisz.pl

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3