Stypendium JP2 - składanie wniosków

Stypendium JP2 - składanie wniosków

Stypendium Miasta Kalisza im. Św. Jana Pawła II – regulamin. Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 10 w Kaliszu informuje, iż u...

Konsultacje dla uczniów klas IV - VIII

Konsultacje dla uczniów klas IV - VIII

Dyrektor oraz nauczyciele zapraszają na konsultacje odbywające się na terenie szkoły w dniach od 8 do 10 czerwca. Należy...

Egzamin ósmoklasisty

Egzamin ósmoklasisty

Egzamin ósmoklasisty potrwa od 16 do 18 czerwca. Termin dodatkowy przewidziany został od 7 do 9 lipca. Wyniki egzaminu z...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

W dniu 11 czerwca 2019 roku odbyła się już trzynasta gala finałowa Miejskiego Festiwalu Filmów Obcojęzycznych. Filmy tradycyjnie wyświetlano w Centrum Kultury i Sztuki dzięki uprzejmości dyrektora placówki, pana Dariusza Grodzińskiego. Zebrana publiczność, która liczyła ponad trzysta osób obejrzała 10 produkcji przygotowanych przez młodzież szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Kalisza i okolic.

Podniosłego charakteru imprezy nadali jej wyjątkowi goście, w gronie których znaleźli się: wiceprezydent Miasta Kalisza – pan Grzegorz Kulawinek, zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji – pan Krzysztof Jurek, prezes Stowarzyszenia im. Haliny Sutarzewicz – pani Elżbieta Stadtmüller, publicysta i literat – pan Andrzej Zmyślony, przedstawiciel Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 10 – pani Agnieszka Janowska, dyrektor Banku Pekao S. A. w Kaliszu – pani Ewa Krasnowska, właścicielka firmy Copy Service – pani Ewa Bondar, właściciele Centrum Kształcenia Educator - państwo Liliana i Mateusz Kaleta, dyrektor Szkoły Językowej Kids Club – pani Sylwia Lepsik, konsultant metodyczny Wydawnictwa Oxford University Press – pan Mateusz Grzesiak, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 im. Marii Konopnickiej w Kaliszu – pani Beata Prus, dyrektor Zespołu Szkół Techniczno-Elektronicznych – pan Mariusz Pawlak, dyrektor Prywatnej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Sióstr Nazaretanek – s. Agnieszka Ciszewska, dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej Kaliskiego Stowarzyszenia Oświatowego EDUKATOR – pani Małgorzata Górska, wicedyrektor IV Liceum Ogólnokształcącego im. Ignacego Jana Paderewskiego – pani Joanna Dolna, właściciel Szkoły Języków Obcych Academy Of Languages – pan Edmund Symanowicz.

W tym roku do konkursu zgłosiło się 10 szkół: Niepubliczna Szkoła Podstawowa Kaliskiego Stowarzyszenia Oświatowego EDUKATOR, Zespół Szkół Technicznych Diecezji Kaliskiej, Zespół Szkół Publicznych nr 3 w Pleszewie, Szkoła Podstawowa nr 10 w Kaliszu wraz ze Szkołą Języków Obcych Academy of Languages, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Chełmcach, Prywatna Szkoła Podstawowa i Gimnazjum Sióstr Nazaretanek w Kaliszu, Zespół Szkół Techniczno-Elektronicznych w Kaliszu, III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu oraz IV Liceum Ogólnokształcące im. Ignacego Jana Paderewskiego w Kaliszu. Łącznie blisko 120 uczniów pod opieką swoich nauczycieli nakręciło 10 filmów, w tym 8 anglojęzycznych i 2 niemieckojęzyczne.

W tym roku wyjątkowo członkowie jury spotkali się wcześniej w umówionym terminie w celu ustalenia werdyktu ze względu na niemożność uczestnictwa w gali. Decyzją składu jurorskiego wyróżniono 2 główne kategorie. Pierwsza z nich to szkoły podstawowe, druga – szkoły ponadpodstawowe. W kategorii szkół podstawowych Złotą Kamerę zdobył film „The Snowdrop” przedstawicieli Szkoły Podstawowej z Chełmc, natomiast wśród starszych reprezentantów Złotą Kamerę otrzymał film „Will be Fine”, którego autorami byli uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego w Kaliszu.

Ponadto przyznano trzy Srebrne Kamery, z których pierwsza trafiła do ekipy filmowej z Pleszewa za film „Phubbing”, drugą otrzymali twórcy filmu „Thibló” z SP 10 oraz Szkoły Języków Obcych Academy of Languages, natomiast trzecia przypadła w udziale produkcji „Wolf and Sheep” Zespołu Szkół Technicznych Diecezji Kaliskiej. Dodatkowo decyzją jury wyróżniono jeszcze 2 obrazy, jeden plakat oraz  jedną aktorkę.

Pierwsze wyróżnienie w kategorii szkół podstawowych otrzymał film Szkoły Podstawowej KSO Edukator „Dunkle Welt” (za swobodne posługiwanie się językiem niemieckim), drugie wyróżnienie w kategorii szkół ponadpodstawowych otrzymał film Zespołu Szkół Technicznych Diecezji Kaliskiej „Wolf and Sheep” (za swobodne posługiwanie się językiem angielskim). Wyróżnienie za najlepszy plakat został przyznany dla produkcji uczniów Szkoły Podstawowej z Chełmc The Snowdrop, natomiast czwarte wyróżnienie za najlepszą grę aktorską dostała Julia Walczak z IV Liceum Ogólnokształcącego. Jak każe tradycja, podczas gali finałowej przyznano również nagrodę publiczności.

W tym roku na uznanie widzów zasłużył obraz „Thibló” teamu ze Szkoły Podstawowej nr 10 oraz Szkoły Języków Obcych Academy of Languages.

Dopełnieniem corocznej gali była część artystyczna. Zgromadzeni mogli podziwiać talenty wokalne i taneczne uczniów naszej szkoły. Na scenie zaprezentowały się: Natalia Przybyła w utworze „Ballerina”  zespołu Rainbow, Aleksandra Bartosik w piosence Davida Guetta „Titanium”, Roksana Bartczak w piosence Ariany Grande „Into you” oraz duet (Aleksandra Bartosik i Roksana Bartczak) w utworze „Wings” zespołu Little Mix. Wokalistkom w choreografii tanecznej towarzyszyły uczennice klas VIII oraz III gimnazjum SP 10: Natalia Kubasik, Eliza Nowak, Agata Światkowska, Laura Ulatowska, Nicole Szurmińska,  Zuzanna Biś i Alicja Banasiak.

O oprawę muzyczną części  artystycznej zadbał nauczyciel muzyki, pan Wojciech Rektor, natomiast choreografię do prezentowanych utworów przygotowała pani Ewa Szyszka - nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 10 w Kaliszu.

Tytuły prezentowanych produkcji filmowych i ich twórcy:

 • DUNKLE WELT - Niepubliczna Szkoła Podstawowa KSO Edukator
 • WOLF AND SHEEP - Zespół Szkół Technicznych Diecezji Kaliskiej
 • THE SNOWDROP - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Chełmcach
 • WILL BE FINE - IV Liceum Ogólnokształcące im. Ignacego Jana Paderewskiego w Kaliszu
 • THIBLÓ - Szkoła Podstawowa nr 10 oraz Szkoła Języków Obcych Academy of Languages
 • SACRIFICE - Zespół Szkół Techniczno-Elektronicznych w Kaliszu
 • MY WAY - III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu
 • PHUBBING - Zespół Szkół Publicznych nr 3 w Pleszewie
 • CHALLENGE YOUR LIFE - Prywatna Szkoła Podstawowa i Gimnazjum Sióstr Nazaretanek
 • WATCH OUT - Zespołu Szkół Technicznych Diecezji Kaliskiej

 

Wszystkie tegoroczne produkcje ocenione zostały przez niezależne jury:

 • Anna Linkowska – przewodnicząca jury, absolwentka Łódzkiej Szkoły Filmowej, specjalista
  w zakresie animacji i produkcji filmowej;
 • Wielisława Dankiewicz - Czajka – instruktor teatralny, germanista, specjalista w zakresie języka niemieckiego;
 • Krzysztof Kwiatkowski - specjalista w zakresie języka angielskiego;
 • Bożena Remelska – aktorka kaliskiego teatru im. Wojciecha Bogusławskiego;
 • Maciej Grzybowski - aktor kaliskiego teatru im. Wojciecha Bogusławskiego;
 • Kama Kowalewska - Kulawinek – aktorka kaliskiego teatru im. Wojciecha Bogusławskiego;

Fundatorami nagród byli:

 • Prezydent Miasta Kalisza
 • Educator L.B. Centrum Kształcenia
 • Szkoła Językowa Kids Club
 • Szkoła Językowa Profi Lingua
 • Wydawnictwo Oxford University Press
 • Firma Copy Service / Vision Distribution
 • Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 10 w Kaliszu
 • Bank Pekao SA
 • Firma FOTON
 • Ambasada Republiki Federalnej Niemiec
 • Ambasada Szwajcarii
 • Osterreich Institut Polska

Koordynatorami tegorocznej gali byli: pani Iwona Ignaczak, pani Karolina Prętczyńska, pan Edmund Symanowicz, pan Paweł Zawadzki i pani Beata Prus.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3