Zebraliśmy korki dla Julki

Zebraliśmy korki dla Julki

W dniu 12 czerwca 2019 roku zakończyliśmy akcję zbierania plastikowych zakrętek dla 11 - letniej Julii Domagały, chorej...

Mali ratownicy z klasy 2b

Mali ratownicy z klasy 2b

W środę, 12 czerwca 2019 roku, na zaproszenie wychowawcy pani Ewy Pszczoły, uczniów klasy 2b odwiedził pan Bartosz Biela...

Stypendium im. Św. Jana Pawła II

Stypendium im. Św. Jana Pawła II

Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 10 w Kaliszu informuje, iż uczniowie pragnący ubiegać się o stypendium Miasta Kalisza im....

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

W piątek, 31 maja 2019 roku, na boisku szkolnym odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka, który cyklicznie przygotowywany jest każdego roku przez Dyrekcję, nauczycieli oraz Radę Rodziców. Imprezę prowadził dziennikarz radia „Centrum” – pan Paweł Figiel. Tradycyjnie, na dzieci i młodzież czekało wiele atrakcji, takich jak: tor przeszkód, zamek dmuchany ze zjeżdżalnią, fotobudka, zabawy animowane przygotowane przez Uciechowo (nauka chodzenia na szczudłach, nauka kręcenia talerzami i duże bańki mydlane).

Wspólną zabawę rozgrzewały tańce: Belgijka, Baby Shark oraz wiele innych gier i konkursów z nagrodami. Dodatkowym urozmaiceniem był pokaz straży pożarnej, podczas którego uczniowie mogli wejść do wozu strażackiego czy przekazać wiadomość przez radio. Odwiedzili nas także policjanci, którzy zaprezentowali radiowóz oraz posiadane przez siebie wyposażenie.

Na festynie gościliśmy pracowników Straży Miejskiej Kalisza, którzy umożliwili uczniom wypróbowanie alkogogli i narkogogli. W tym roku ogromnym zainteresowaniem cieszył się pokaz samoobrony przygotowany przez pana Adama Twardego – mistrza z kaliskiej szkoły Ju-Jitsu. Przez cały czas festynu na scenie trwał wspaniały koncert talentów, gdzie swoje umiejętności prezentowali m.in. tancerze, recytatorzy, wokaliści oraz muzycy. 

Wyjątkową atrakcją była możliwość malowania na całkowicie nowym aucie wstawionym przez salon SKODY, była to wspaniała zabawa dla dzieci.  W tym roku uczniowie stworzyli również prototypy aut przyszłości. Chętnie korzystano także z możliwości przyozdobienia sobie twarzy kolorowymi wzorami, a także farbowania włosów i pomalowania paznokci, zaoferowanych przez salon piękności.

Można było skosztować przepysznych lodów oraz napić się wody mineralnej, ufundowanych przez Radę Rodziców. W przygotowania festynu włączyli się także Dyrekcja szkoły, nauczyciele, pracownicy obsługi oraz Ogólnopolska Szkółka Tańca i Dobrych Manier HAJDASZ.

Za wszelką pomoc w zorganizowaniu pełnego atrakcji

Dnia Dziecka serdecznie dziękujemy!

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: sekretariat@sp10.kalisz.pl

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3