Wyprawka ucznia klasy pierwszej

Wyprawka ucznia klasy pierwszej

Poniżej informacje na temat przygotowania wyprawki ucznia klasy pierwszej. Prosimy o skompletowanie wyprawki do 10...

Zakończenie zajęć w szkole podstawowej

Zakończenie zajęć w szkole podstawowej

W środę, 19 czerwca 2019 roku, uczniowie klas I – VII po raz ostatni przed wakacjami przyszli do szkoły. Wśród zaproszon...

Pożegnanie uczniów klas VIII i III gimnazjum

Pożegnanie uczniów klas VIII i III gimnazjum

Zakończenie roku szkolnego, które odbyło się 19 czerwca 2019 roku, było szczególnie uroczyste, bowiem ze szkołą żegnali...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

We wtorek, 7 maja 2019 roku, po raz kolejny odbył się w naszej szkole „Dzień Absolwenta”. O godzinie 9.00 pani Dyrektor Beata Prus oraz opiekun Samorządu Uczniowskiego – pan Maciej Głowacki powitali licznie przybyłych gości, którzy przyszli odwiedzić „starą szkołę”. Absolwenci rozpoczęli od spotkania z uczniami klas VII i VIII oraz III gimnazjum, podczas którego odpowiadali na pytania dotyczące dalszych możliwości kształcenia. Panel dyskusyjny prowadzony przez Janka Wasilkowskiego – przewodniczącego SU dotyczył m.in. sprawdzonych sposobów na naukę, atmosfery w nowych szkołach, a także oferty zajęć fakultatywnych oraz wyposażenia sal lekcyjnych.

Okazją do integracji stał się wspólny taniec, a następnie mecz towarzyski w piłkę siatkową: absolwenci kontra gimnazjum. Rywalizacja była zacięta, jednak gra toczyła się w duchu fair play. Zwycięzcami, z wynikiem 2:1 zostali absolwenci, których zespół zasilony był przez dziewczęta z obecnych klas III gimnazjum.

Po wyczerpujących rozgrywkach wszyscy goście mogli odpocząć korzystając z poczęstunku przygotowanego w stołówce szkolnej, gdzie przy ciepłych napojach i słodkościach toczyły się rozmowy i wspomnienia.

Następnie przedstawiciele Samorządu zaprosili wszystkich na spacer po szkole, ale nie taki całkiem zwyczajny. Absolwenci zwiedzając szkołę wypełniali różne quizy weryfikujące ich wiedzę z gimnazjum. W Izbie Pamięci sprawdzili wiadomości z historii, zwłaszcza te związane z patronką szkoły – Marią Konopnicką. W bibliotece zweryfikowali znajomość lektur, a w sali gier rozwiązali quiz z nauk ścisłych. Wszyscy poradzili sobie z tymi zadaniami doskonale, a nagrodą były pamiątkowe długopisy.

Absolwenci chętnie też rozmawiali z nauczycielami i Dyrekcją na temat czasu spędzonego w gimnazjum, wyników w nauce w obecnych placówkach oraz planów na przyszłość. To właśnie dla obydwu stron stało się źródłem wielu wzruszeń i radości. Po quizie goście ponownie zostali zaproszeni do stołówki, gdzie z panią Dyrektor oraz opiekunami SU – panią Magdaleną Różańską i panem Maciejem Głowackim podsumowali spotkanie oraz podzielili się refleksjami. Po oficjalnym zakończeniu długo jeszcze trwały rozmowy w kuluarach z często już dorosłymi osobami, które – jak się wydawało – jeszcze tak niedawno uczęszczały do Gimnazjum nr 7 im. Marii Konopnickiej w Kaliszu.

Dziękujemy absolwentom za pamięć i tak liczne przybycie!

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: sekretariat@sp10.kalisz.pl

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3