Zakończenie zajęć w szkole podstawowej

Zakończenie zajęć w szkole podstawowej

W środę, 19 czerwca 2019 roku, uczniowie klas I – VII po raz ostatni przed wakacjami przyszli do szkoły. Wśród zaproszon...

Pożegnanie uczniów klas VIII i III gimnazjum

Pożegnanie uczniów klas VIII i III gimnazjum

Zakończenie roku szkolnego, które odbyło się 19 czerwca 2019 roku, było szczególnie uroczyste, bowiem ze szkołą żegnali...

Szkolne podsumowania!

Szkolne podsumowania!

W poniedziałek 17 czerwca 2019 roku, odbyło się podsumowanie szkolnych i międzyszkolnych konkursów, w których udział wzi...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

W nocy z 29 na 30 marca 2019 roku w świetlicy odbyła się kolejna Bajkowa noc. Była to ,,Noc na Dzikim Zachodzie”, w której uczestniczyli uczniowie klasy 2a i 3a. Wspaniała zabawa rozpoczęła się o godzinie 19.00, przedstawione zostały zasady obowiązujące uczestników imprezy oraz zadania, jakie czekały na naszych Indian i kowbojów. Dzieci obejrzały film edukacyjny opowiadający o życiu Indian ,,Były sobie Ameryki – Indianie w XVIII wieku” i rozwiązały quiz. Następnie zbudowały wioskę indiańską, wybrały wodza plemienia Indian oraz szeryfa i wykonały indiański totem.

Kolejnym elementem zabawy było indiańskie karaoke oraz wspólne tańce z wykorzystaniem platformy Just Dance. Po tych atrakcjach przyszedł czas na poszukiwanie zaginionego skarbu. Droga do niego była jednak trudna, wymagała bowiem zarówno sprawności fizycznej jak i zdolności logicznego myślenia. Uczestnicy brali udział w następujących konkurencjach: przeciąganie liny, strzelanie z łuku do tarczy, rzucanie do celu, wyścigi konne w rzędach, przechodzenie przez tunele, slalom na kocu oraz przeprawa przez rzekę.

Najbardziej oczekiwanym momentem był nocny spacer po szkole. Po północy uczniowie wyposażeni w latarki przemierzali ciemne korytarze i badali nieznane zakamarki budynku. Po tak emocjonującej przechadzce przyszedł czas na oglądanie bajek, odpoczynek i sen. Sypialnią stała się sala świetlicowa i biblioteka szkolna. Pomimo zmęczenia, jeszcze długo słychać było rozmowy.

Celem imprezy było pokazanie, że szkoła nie musi kojarzyć się jedynie z obowiązkami i nauką, ale jest też miejscem stwarzającym warunki do zdobywania wielu emocjonujących wrażeń oraz integracji z rówieśnikami. Nad sprawnym przebiegiem zabawy czuwali wychowawcy świetlicy: pani Anna Magdzińska, pani Ilona Ozimek, pan Wojciech Rektor i pan Damian Gamrot.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: sekretariat@sp10.kalisz.pl

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3