Goście z Francji, Chorwacji, Finlandii i Port...

Goście z Francji, Chorwacji, Finlandii i Portugalii

W dniach od 13 do 17 maja 2019 roku gościliśmy w naszej szkole uczniów i nauczycieli z partnerskich szkół z Francji, Cho...

Relacja z wyjazdu kl. 5c do Srebrnej Góry

Relacja z wyjazdu kl. 5c do Srebrnej Góry

W czwartek, 16 maja 2019 roku, uczniowie klasy 5c wybrali się wraz z wychowawcą – panią Magdaleną Kaczkowską na wycieczk...

Rozstrzygnięcie konkursu „Skarbonka na 100 la...

Rozstrzygnięcie konkursu „Skarbonka na 100 lat…”

W dniu 16 maja 2019 roku odbyło się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w Miejskim Konkursie Plastycznym „Skarbonka na...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

W sobotę, 9 marca 2019 roku, odbyły się w Drzwi Otwarte dla dzieci, które rozpoczną naukę w roku 2019/2020. Podczas zwiedzania szkoły na gości czekały rozmaite atrakcje i szereg informacji dotyczących oferty zajęć edukacyjnych, jak i  funkcjonowania placówki.

Wszystkich przybyłych powitała pani dyrektor Beata Prus, która przedstawiła nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, zapowiedziała przebieg spotkania oraz zaprosiła na występ uczniów koła teatralnego i tanecznego.

Wśród atrakcji czekających tego dnia na dzieci i ich rodziców była możliwość obejrzenia sal lekcyjnych i uczestniczenia w najróżniejszych zajęciach.  Rodzice, oprowadzani po szkole przez uczniów starszych klas, przekonali się, że posiadamy dobrze wyposażone pracownie i znakomitą bazę sportową, a nauczyciele stosują ciekawe metody pracy oraz rozwijają zainteresowania i talenty uczniów, dzięki czemu nasi podopieczni osiągają doskonałe wyniki w nauce i zdobywają nagrody w konkursach przedmiotowych.

Dla przybyłych dzieci nauczyciele zorganizowali ciekawe zabawy, w których maluchy chętnie uczestniczyły - rozwiązywały quizy czytelnicze, grały w gry planszowe, poznając słówka z języka angielskiego, niemieckiego oraz hiszpańskiego i rosyjskiego. Oglądały i brały udział w doświadczeniach z fizyki i chemii. Uczestnicząc w zabawach interaktywnych, poznawały życie w zamku, rozpoznawały głosy zwierząt, brały udział w zajęciach muzycznych i plastycznych. W pracowni informatycznej chętnie sprawdzały swoje umiejętności korzystania z komputerów i oglądały pokazy robotów. W sali gimnastycznej pod czujnym okiem nauczycieli wychowania fizycznego mogły na torze przeszkód oraz podczas zabaw lekkoatletycznych i rzutów do celu sprawdzić swoją kondycję fizyczną.

Rodzice korzystali z porad specjalistów: logopedy, psychologa i pedagoga, którzy oferowali bezpłatną diagnozę logopedyczną oraz udzielali wskazówek na temat rozwoju emocjonalnego i dojrzałości szkolnej dzieci. Natomiast w  stołówce szkolnej  można było napić się kawy lub herbaty i poczęstować pysznym ciastem.

Zajęcia przygotowane tego dnia cieszyły się uznaniem rodziców i dzieci. Wszyscy byli pod wrażeniem oferty edukacyjnej i estetyki pomieszczeń. Zwrócili uwagę na panującą tu miłą atmosferę oraz poczucie, iż wychowankowie Szkoły Podstawowej nr 10 uczą się w miejscu przyjaznym i bezpiecznym, gdzie mogą czuć wsparcie nauczycieli. Rodzice swoje opinie wyrazili we wpisach do księgi pamiątkowej.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: sekretariat@sp10.kalisz.pl

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3