Sukces Bartka Olejnika!

Sukces Bartka Olejnika!

W dniu 12 maja 2019 roku odbyło się podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego, w którym uczeń klasy 6b, Ba...

Nasz nauczyciel Mistrzem Polski!

Nasz nauczyciel Mistrzem Polski!

Pana Mateusza Różańskiego znamy przede wszystkim w naszej szkole jako trenera piłki ręcznej, który z bardzo dobrymi...

Zakończenie zajęć w szkole podstawowej

Zakończenie zajęć w szkole podstawowej

W środę, 19 czerwca 2019 roku, uczniowie klas I – VII po raz ostatni przed wakacjami przyszli do szkoły. Wśród zaproszon...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

W ostatnim przedświątecznym tygodniu wychowankowie świetlicy w ramach realizowanej innowacji pedagogicznej pt: „Poznajemy kulturę krajów anglojęzycznych”  brali udział w zajęciach językowych poświęconych Świętom Bożego Narodzenia, których podsumowanie odbyło się 21 grudnia 2018 roku.

Celem zajęć było wzbogacenie zasobu słownictwa związanego z Bożym Narodzeniem, rozwijanie zainteresowań uczniów kulturą krajów anglojęzycznych, kształtowanie poszanowania do własnej tradycji, rozbudzenie tolerancji wobec innych kultur oraz poszerzenie ogólnej wiedzy o świecie.

Podczas pierwszych językowych spotkań uczniowie mieli okazję na przykładzie filmu w oryginalnej wersji językowej dowiedzieć się, jak wyglądają Święta Bożego Narodzenia w typowej angielskiej rodzinie. Z relacji ich rówieśników z Anglii, dowiedzieli się, że w krajach anglojęzycznych nie obchodzi się Wigilii oraz że prezenty otwiera się rano w Boże Narodzenie. Zobaczyli także jak wyglądają tradycyjne świąteczne potrawy, poznali obyczaje związane z przygotowaniem się do Świąt - dekorowaniem domu w kartki świąteczne, szykowaniem skarpet na prezenty i ubieraniem choinki. Ponadto mieli okazję poznać angielskie bożonarodzeniowe zabawy, takie jak otwieranie Christmas crackers czy przyozdabianie i noszenie na głowie przez wszystkich domowników papierowych koron. W filmie można było również usłyszeć znane kolędy oraz życzenia w języku angielskim.

W dalszym etapie zajęć, wychowankowie świetlicy odliczając dni do Bożego Narodzenia zrywali kartki ze specjalnego kalendarza adwentowego aby poznać zaskakujące bożonarodzeniowe tradycje z krajów anglojęzycznych oraz z innych stron świata. Dowiedzieli się m.in., że tradycja wysyłania kartek świątecznych wywodzi się z Anglii, zwyczaj ubierania choinki dotarł do nas z Niemiec, we Włoszech prezenty przynosi czarownica, a Mikołaj z Rosji (Dziadek Mróz) ma niebieski płaszcz. Najzabawniejszym okazał się fakt, iż dzieci w Stanach Zjednoczonych robią świąteczne girlandy i łańcuchy na choinkę z popcornu, a w Australii Boże Narodzenie obchodzi się na plaży.

W kolejnych dniach uczniowie poznawali angielskie słownictwo bożonarodzeniowe grając w edukacyjne gry multimedialne. Podsumowaniem zajęć było zorganizowanie w świetlicy Angielskiego Jarmarku Świątecznego (Christmas Fair), gdzie można było znaleźć, wybrać i rozwiązać zadania leksykalne i kulturowe w języku angielskim. Maluchy z ochotą przystąpiły do kolorowania, rozwiązywania krzyżówek, rozszyfrowywania kodów i rebusów. Zajęcia przygotowała pani Ewa Wrona.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: sekretariat@sp10.kalisz.pl

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3